Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Dźwiękonauci atakują! 13 sierpnia na Kampusie

Start 13.08.2017 o godz. 10:00 wstęp wolny

Pikniki na Kampusie organizowane przez Instytut Społeczny Silesia, a w nich Rybnickie Pikniki Muzyczne na które zaprasza Stowarzyszenie Artystyczne Uwagi wARTe. Tym razem DŹWIĘKONAUCI ATAKUJĄ !

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rybnicki Kampus

Rybnik, Rudzka 13c

.W ramach Pikników na Kampusie odbywa się szereg niezwykłych wydarzeń: ciekawe spotkania i opowieści, spotkania z teatrem, muzyką, strefa relaksu, strefa zdrowia, gastronomii i wiele, wiele innych atrakcji. Program pikników: https://www.facebook.com/InstytutSpolecznySilesia/

W programie:

13 sierpnia 2017, godz.: 10:00 - 13:00 Kampus w Rybniku

Laboratorium TRZASKODŹWIĘKÓW:

*Otwarte warsztaty z budowy instrumentów muzycznych z materiałów przeznaczonych do recyklingu (upcycling) autorstwa Tomasza Manderli.

*„Galeria dźwięku” - zbiór eksponatów - instrumentów powstałych podczas warsztatów, a także nietypowych obiektów dźwiękowych, t.j. "quadropus", "paletki" czy " Pan Jan rurka".

* W przestrzeni „Galerii...” odbędzie się koncert "TRZASKODZWIĘKI" z elementami spektaklu.

EKSPOZYCJA DLA KONESERÓW NOWYCH DŹWIĘKÓW

oraz 10 września - Folk na trawie ale i Electro Jam:

* Warsztaty Tańca Korowodowego

* Koncert Zawiało folk free music

Przybywajcie: zatańcujecie, zanucicie i posłuchacie pięknej muzyki z regionu Macedonii, Serbii, Bułgarii, Słowacji, Ukrainy i Polski, tworzącej barwny klimat ziem karpackich.

W tany porwie was Jolanta Misarz i formacja Zawiało. WĄTKI DLA SŁUCHACZY ETNO i nie tylko!

*Electro-JAM - prezentacja uczestników "studium muzyki elektronicznej" strefy RYBNIK ELEKTRO MUSIC, na czele z prowadzącym Tomaszem Manderlą oraz otwarte improwizacje na instrumentach elektronicznych dla uczestników pikniku.

MUZYKA DLA ELEKTRO FANÓW

Warsztaty i koncerty poprowadzą:

Laboratorium TRZASKODŹWIĘKÓW:

Tomasz Manderla - instruktor warsztatów z budowy instrumentów - Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat głównej nagrody konkursu kompozytorskiego organizowanego przez Polskie Radio program 2 "Świat cyfry. Świat muzyki". Prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży z zakresu muzyki elektronicznej, modularnych syntezatorów oraz zastosowania ogólnodostępnych elektronicznych "gadżetów" jako elementów interaktywnych systemów dźwiękowych. Buduje i projektuje instrumenty akustyczne, elektroniczne i elektroakustyczne. Bierze udział w pionierskich projektach muzyczno-teatralnych, słowno-muzycznych oraz tworzeniu interaktywnych instalacji multimedialnych; zajmuje się muzyką elektroakustyczną i elektroniczną, kontrolerami Midi/OSC i sensoryką oraz syntezą analogową. Twórca i współtwórca muzyki do opowiadania S. Kinga "Pokój 1408", niemego filmu "Haxan" B. Christensena, widowiska muzyczno-tanecznego "To nie koniec świata" na podstawie wierszy Cz. Miłosza, "Mamromironczenie" na podstawie twórczości M. Białoszewskiego, "Oko Trę" do wiersza J. Tuwima, elektroniki w "Bestiarium Fortune Square" na orkiestrę symfoniczną, solistów i elektronikę, metAtem - A. Gabrysia oraz wiele innych.

Laboratorium Trzaskodźwięków - alternatywna propozycja umuzykalniania i kreatywnego spędzania czasu i rozwoju poprzez budowę instrumentów muzycznych, obiektów dźwiękowych zarówno akustycznych jak i elektronicznych, wykorzystania najnowszych technologii, komputerów w budowaniu interaktywnych przestrzeni dźwiękowych. Założycielem i aktywnym dźwiekonautą jest Tomasz Manderla.

zaś Fok na trawie:

Jolanta Misiarz - instruktorka warsztatów tańca korowodowego - filolożka, arte i choreoterapeutka. Absolwentka Podyplomowego Studium Arteterapii organizowanego przez Polski Instytut Ericksonowski oraz szkoleń metodycznych z zakresu terapii tańcem prowadzonych przez dr Marzenę Śniarowską Tlatlik. Taniec jest jej pasją. Z ciekawością przygląda się, w jaki sposób z jednej strony odzwierciedla on różne aspekty życia, a z drugiej – na nie wpływa. Od 2008 roku jest instruktorką etnicznych tańców w kręgu, w których zakochała się od pierwszego zatańczenia. Miłością do europejskiego folkloru zaraziła się od swojej pierwszej nauczycielki – Ireny Konachowicz. Przetańczyła kilkaset tańców z różnych zakątków Europy i wciąż ma ochotę na więcej! Rozwija umiejętności taneczne na warsztatach i seminariach w kraju i za granicą, także u źródła – na Bałkanach. Do tego śpiewa białym głosem w Zespole Pieśni Tradycyjnej „Kuczeryki”.

ZAWIAŁO proponuje piękną muzykę płynącą prosto z słowiańskich serc. Podczas koncertów muzycy tworzą barwny klimat, który staje się ważnym punktem, granej przez nich muzyki, "potrafią zachwycić nie tylko miłośników folku, ale także słuchaczy gustujących w zupełnie innych klimatach". Formacja Zawiało świetnie wpasowuje się w duże i małe sceny, a także jest doskonałym ubarwieniem imprez plenerowych i integracyjnych.

Formacja Zawiało ma w dorobku:

-"Zawiało Folk Free Music" – folkowe pieśni słowiańskie, bałkańskie i romskie. Instrumentarium: skrzypce, kontrabas, akordeon, djembe, darbuka.

-"To Nie Koniec Świata" - widowisko muzyczno-taneczne z poezją Czesława Miłosza, oparte na formach muzycznych oscylujących wokół ambientu, elektroniki, folk’u, jazz’u, klasyki i improwizacji wokalnych.

-"Zawiało RETRO Projekt" – muzyka i poezja dwudziestolecia międzywojennego, który otrzymał „Honorowe Wyróżnienie Złotego Liścia Retro 2015” z rąk organizatorów „Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga”.

-„Elektrycerze” - muzyka elektroniczna, teatr lalek oraz legendy i pieśni Słowian z przymrużeniem oka.

Ważniejsze koncerty Zawiało to: Folklorum, Przystanek Woodstock, Jakuby, Słowianie pod Ślężą, SARI, Festiwal Średniowieczny w Raciborzu, Integracyjne Dni Bronowic, Kinoteatr Rialto.

Zawiało zagra w składzie: Mariola Rodzik-Ziemiańska, Justyna Dzierbicka-Przeliorz, Estera Manderla, Mateusz Paszek i Tomasz Rodzik.

Rybnickie Pikniki Muzyczne organizowane przez Stowarzyszenie Artystyczne Uwagi wARTe przy współpracy z Portem Sztuki stały się nieodłączną częścią Pikników na Kampusie realizowanych przez Stowarzyszenie Instytut Społeczny Silesia. www.facebook.com/InstytutSpolecznySilesia

Zadanie współfinansowane ze środków Miasta Rybnika