Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Domowy teatralny poranek Najnaja

Start o godz. 10:00, trwa od 05 do 06 kwietnia wstęp wolny

Dom Kultury Chwałowice zaprasza w niedzielę 5 kwietnia o godz. 10.00 na premierę online spektaklu „SPLOTY”. Szczegóły na: https://www.facebook.com/events/218611222710181/.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spektakl będzie dostępny przez 24 h (od 05.04. g.10.00 - do 06.04. g.10.00) pod linkiem:

https://www.youtube.com/channel/UCNpy7DJsNj7vtuf_aHtjvJA.

„SPLOTY” - przestrzeń dla zmysłu dotyku, wzroku, słuchu i zapachu. Bezpieczne i przytulne wnętrze, pełne różnorodnych faktur, kolorów, efektów wizualnych, muzycznych i dotykowych zapraszają do odkrywania, eksperymentowania, przeżywania w wyjątkowej scenerii. W magiczny świat wprowadzać będą przewodnicy, którzy poprzez ruch i animacje przeniosą odbiorców w zupełnie inny wymiar - wymiar cudownego spokoju i relaksu, tam, gdzie zatrzymuje się czas. Projekt artystyczny skierowany jest dla najmłodszych widzów od 1 do 5 lat oraz ich opiekunów. Projekt wpisuje się w nurt teatru dla najnajmłodszych, który zainicjowany został w Polsce w 2006 roku, za sprawą Zbigniewa Rudzińskiego z poznańskiego Centrum Sztuki Dziecka i od tej pory z sukcesem rozgościł się w repertuarach prawie wszystkich teatrów w Polsce.

Reżyseria: Katarzyna Chwałek-Bednarczyk i Karina Abrahamczyk-Zator. Scenografia: Magdalena Sierpińska. Muzyka: Jarosław Hanik. Reżyseria światła: Marcin Ploch. Choreografia: Wojciech Chowaniec i Anna Kasprzyk-Chowaniec. Obsada: Anna Kasprzak-Chowaniec (Sabina Romańczak), Wojciech Chowaniec (Paweł Zaufal).

Premiera spektaklu miała miejsce 30 czerwca 2018 r. w ramach Festiwalu "RAJ NAJNAJ - Letnia Akademia Malucha" w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach. Współorganizacja: Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA www.movytza.pl i Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno- Edukacyjnych "Kulturalny Domek" www.facebook.com/kulturalnydomek.

fot. z arch. DK Chwałowice

/Materiały prasowe/