Sobota, 29 stycznia 2022

imieniny: Franciszka, Zdzisława, Walerego

RSS

Dalsze losy Koziołka Matołka

Start 14.04.2018 o godz. 16:00 cena biletu: 15-20

Teatr Lalek "Banialuka" po raz kolejny przyjedzie do Raciborza ze spektaklem o "Koziołku Matołku".

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raciborskie Centrum Kultury

Racibórz, Chopina 21

A Koziołek wziął tobołek

I wędruje biedaczysko

Po szerokim szukać świecie

Tego co jest bardzo blisko

- takie motto towarzyszy kolejnym, nowym przygodom pewnego koziołka, ulubieńca wszystkich dzieci i najmłodszych widzów Banialuki. Dlatego właśnie ich nie może zabraknąć 14 kwietnia o godz. 16.00 w RCK RDK przy ul. Chopina 21, gdzie wraz z Teatrem Lalek BANIALUKA, będziemy śledzić losy „Koziołka Matołka”.

Pierwsza część jego wędrówki po świecie cieszyła się ogromnym powodzeniem, co zachęciło teatr i reżyserkę (Lucyna Sypniewska) do pokazania nowych przygód Koziołka. Także tym razem spektakl ("Koziołek Matołek") zrealizowany jest w atrakcyjnej dla widza i lubianej przez dzieci konwencji zabawy teatralnej. Wartka akcja, barwne przygody, zabawne sytuacje, humorystyczne zdarzenia, wyborowe aktorstwo i przebojowa muzyka wypełniają spektakl, czyniąc go atrakcyjnym i zapewniając widzom chwile niezapomnianego relaksu.

A Koziołek znów przemierza świat szukając swego miejsca na ziemi. Odwiedza egotyczne kraje, przebywa na dworze cesarskim, uczy się chińskiego, zaklina węże na targu w Bombaju, spotyka Indian i oczywiście przeżywa wiele emocjonujących przygód - groźnych, śmiesznych i pouczających. Jak zwykle wychodzi cało z każdej opresji i w chwale wraca do rodzinnego Pacanowa, odnajdując - całkiem blisko - to, co dla niego najlepsze. 

  • Kornel Makuszyński - Koziołek Matołek
  • reżyseria: Lucyna Sypniewska
  • scenografia: Ewa Pietrzyk
  • muzyka: Piotr Nazaruk
  • aktorzy: Małgorzta Bulska, Maria Byrska / Piotr Tomaszewski, Katarzyna Pohl, Lucyna Sypniewska, Radosław Sadowski

Bilety w cenie 15 zł (ulgowy - dzieci) 20, zł (normalny - dorośli), do nabycia w kasach RCK. Honorowane raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina+.

źródło: RCK