środa, 19 lutego 2020

imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

RSS

PILNE:

Bezpieczny powrót do szkoły

Start 26.08.2018 o godz. 12:00 wstęp wolny

Pokaz sprzętu policyjnego, zwiedzanie radiowozu, konsultacje fizjoterapeuty w zakresie wad postawy dla dzieci w wieku szkolnym oraz gry i konkursy to wszystko czeka na osoby, które 26 sierpnia odwiedzą rybnicki Ośrodek Rekreacyjno-Sportowy Ruda. Tego dnia odbędzie się piknik edukacyjno-zdrowotny „Bezpieczny powrót do szkoły”.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kąpielisko Ruda

Rybnik, gliwicka 72

Rozpoczęcie roku szkolnego to dobra okazja do tego, by przypomnieć dzieciom zasady związane z bezpiecznym i zdrowym powrotem do szkoły. Już od godziny 12.00 na użytkowników basenu Ruda czekać będą m.in. policjanci z rybnickiej Komendy Policji, eksperci z Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rybniku oraz fizjoterapeuci z Centrum Rehabilitacji NZOZ Puls-Med w Rybniku. W ramach wydarzenia przewidziano edukację w zakresie zdrowego żywienia i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Organizatorzy zaplanowali pokaz sprzętu policyjnego, zwiedzanie radiowozu oraz możliwość wypróbowania alkogogli i narkogogli. Będzie też okazja do skorzystania z bezpłatnych konsultacji w zakresie wad postawy u dzieci. – To bardzo ważne, by już na etapie wczesnoszkolnym wyeliminować niebezpieczne nawyki w postawie dziecka. Nierehabilitowane, pogłębiają się i z czasem stają się trudne do wyeliminowania. Warto inwestować w zdrowie dzieci, w tym prawidłową postawę dziecka. To kręgosłup nosi nasze ciało przez całe życie, a zaniedbania wieku dziecięcego przynoszą bolesne skutki w dorosłym życiu - mówi Katarzyna Rogoszewska, fizjoterapeutka z Centrum Rehabilitacji NZOZ Puls-Med w Rybniku. Również dorośli będą mogli skorzystać z porad fizjoterapeutów oraz zmierzyć ciśnienie krwi. Dla młodszych dzieci Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie przygotowała gry i zabawy oraz konkursy plastyczne. Podczas akcji będzie też prowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego w Rybniku. Impreza potrwa do godziny 17.00.

Organizatorami wydarzenia są Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rybniku, Regionalne Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej w Rybniku, Centrum Rehabilitacji NZOZ Puls-Med w Rybniku, Fundacja Puls-Med „Blisko Ciebie”, KMP Policji, CRIS oraz Bushido Rybnik.