Czwartek, 17 czerwca 2021

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Bajki NAJ NAJKI w DK Chwałowice

Start 29.04.2018 o godz. 11:00 cena biletu: 10 zł

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza 29 kwietnia o gdzinie 11.00 na "Nastow ucho czy coś grucho? Odgłosy wiosny"

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W baśniowej scenografii, w towarzystwie wiolenczeli i kontrabasu, poznamy tradycje Górnego Śląska - pieśni i zwyczaje, obrzędy charakterystyczne dla wiosny. 

Spotkanie dla dzieci w wieku 3-7 lat (obowiązuje obuwie zmienne).

Bilety - to jedyne 10 zł/os. - do nabycia na stronie: www.dkchwalowice.pl/kup-bilet.html  oraz w Kasie Domu Kultury Chwałowice tel. 32 4216222 w.39, dkchwalowice.kasa@gmail.com .

Bajki Najnajki to impreza skierowana dla małych dzieci i ich bliskich. Wyjątkowe bajkowe spotkanie, które łączy projekcje filmów animowanych z mocą baśniowych opowieści. 

„Nastow ucho - czy coś grucho? Odgłosy wiosny”- spotkanie z „Śląską Bajarką” z muzyką w tle. Program w gwarze śląskiej prowadzony przez Dominikę Kierpiec-Kontny, a w nim: opowieści i rozmowy na temat wiosennych porządków w domu (kto i w jaki sposób pomaga w domu), o kwietniowych „dniach wyjątkowych” (prima aprilis), i o powrocie ptaków na wiosnę. Nauka śląskich słówek, nazw, tańców (Mietlorz) i piosenek. Zabawa muzyczna w rozpoznawanie odgłosów wiosny i dźwięków instrumentów muzycznych. Po spotkaniu - projekcja bajki.

Dominika Kierpiec - Kontny jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach. Jej działalność przejawia się w różnych dziedzinach artystycznych - łączy śpiew i grę, teatr z plastyką. Gościnnie występowała na płytach m. in Justyny Steczkowskiej, Beaty Bednarz; uczestniczyła w trasie koncertowej Andrzeja Piasecznego, wspólnie z orkiestrą Silesian Art Collective. Występuje w Żorskim Teatrze Muzycznym. Wychowana przez rodziców w kulturze posługiwania się polszczyzną, a przez babcię - gwarą. W przystępny dla dzieci sposób tłumaczy “na dzisiejsze” downe godki, plewi, odkurzo i warzy - jak na ślązoczkę przystało.

Strona FB: https://www.facebook.com/slaskobajarka .

Dominika Kierpiec-Kontny - młodo choby starka, czyli ŚLĄSKO BAJARKA prezentuje się tak:

https://www.youtube.com/watch?v=PO0XEgfLovc .