Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Kieca podał Gawędę do sądu i wygrał (aktualizacja)

14.11.2014 18:05 | 42 komentarze | tora

Mieczysław Kieca pozwał w trybie wyborczym kandydatów Prawa i Sprawiedliwości za publikowanie nieprawdziwych jego zdaniem informacji w gazetce wyborczej PiS "Twój Wodzisław".

Kieca podał Gawędę do sądu i wygrał (aktualizacja)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pozew wysłany został w czwartek. Dotyczył Adama Gawędy, kandydata na prezydenta, Jolanty Góreckiej, kandydatki do rady miasta i Ryszarda Zalewskiego, kandydata do rady powiatu. Dziś w rybnickim wydziale zamiejscowym Sądu Okręgowego w Gliwicach zapadł wyrok w trybie wyborczym.

Adamowi Gawędzie sąd nakazał zaprzestać rozpowszechniać informację, że Wodzisław wydaje rocznie 2,5 mln zł na promocję. Według sądu Adam Gawęda nie może też zarzucać Mieczysławowi Kiecy brak współpracy z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych, czego skutkiem miał być brak inwestorów i strefy ekonomicznej w Wodzisławiu. Adam Gawęda ma zamieścić stosowne sprostowanie m.in. na portalu nowiny.pl.

W sprawie Jolanty Góreckiej sąd orzekł, że rozpowszechnia niezgodne z prawdą informacje, iż projektantem Rodzinnego Parku Rozrywki jest firma 10m2 Jonasza Kuleja, syna naczelnika wydziału architektury UM Wodzisław.

Jolanta Górecka ma zamieścić stosowne sprostowanie, a także przeprosiny, m.in. na łamach portalu nowiny.pl.

Odnośnie Ryszarda Zalewskiego sąd oddalił pozew. Mieczysław Kieca wytknął mu rozpowszechnianie informacji, że władze rokrocznie podnoszą podatki, czym ratują budżet miasta. Sąd nie podzielił jednak stanowiska Mieczysława Kiecy.

Orzeczenie jest nieprawomocne, stronom przysługuje odwołanie.

- Zastanawiam się, czy złożyć zażalenie. Mam czas do godz. 16.50 w sobotę. Na razie analizuję uzasadnienie decyzji sądu - mówi Adam Gawęda.

 

Do postanowienia sądu odnosi się Jolanta Górecka: "Wyrażam zdziwienie że p. Mieczysław Kieca podał mediom informacje o wyroku, który nie jest prawomocny. Jednocześnie cieszę się, iż doszło do dzisiejszej rozprawy, gdyż podczas procesu ujawnił sie kompromitujący fakt dla Urzędu Miasta, a także samego Mieczysława Kiecy, jako szefa magistratu. Projektantem Rodzinnego Parku Rozrywki jest firma WIFRABUD S.C. Potwierdziło się zatem przypuszczenie o powiązaniach Naczelnika Wydziału Inwestycji, Architektury i Geodezji Pana Winicjusza Kuleja z firmą WIFRABUD S.C., wykonującą inwestycję na rzecz miasta. Wspólnikami tej firmy są p. Dorota Sobala i Jolanta Kulej (prywatnie żona Naczelnika Kuleja). Zatem ich syn p. Jonasz Kulej będąc wcześniej pracownikiem w/w firmy, wypowiadajac się publicznie i przypisując sobie koncepcję Parku Rozrywki nie reprezentował jeszcze swojej firmy 10m2. Rozważam również, w związku z zaistniałymi porażajacymi faktami zgłoszenie do prokuratury doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez urzędników Urzędu Miasta i Prezydenta."

 

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

Ryszard Zalewski

Ryszard Zalewski

Radny Powiatu Wodzisławskiego