środa, 24 kwietnia 2019

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

RSS

Troje kandydatów na prezydenta Raciborza. Rada Miasta bez Wojnara

08.10.2014 10:30 | 1 komentarz | ma.w

10 komitetów wyborczych zarejestrowało wczoraj do północy swoich kandydatów na radnych miejskich. Trzy z nich mają prawo wystawić kandydata na prezydenta Raciborza.

Troje kandydatów na prezydenta Raciborza. Rada Miasta bez Wojnara
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kompletne dane zostaną udostępnione przez Miejską Komisję Wyborczą dopiero po tym jak komitety odbiorą oficjalne potwierdzenie rejestracji w postaci protokołu. - Nastąpi to najpóźniej w piątek bo ostatnia zgłosiła się do rejestracji Mniejszość Niemiecka we wtorkowy wieczór 7 października a kodeks wyborczy przewiduje 3 dni na weryfikację zgłoszenia - powiedział nam przewodniczący MKW w Raciborzu Jan Cieślak.

Mniejszość wystawia kandydatów w 12 okręgach co uprawnia komitet do zgłoszenia kandydata na prezydenta miasta. To oznacza, że do dwóch kandydatów, którzy już zaprezentowali się oficjalnie - Mirosława Lenka i Dawida Wacławczyka może dołączyć Anna Ronin, pierwsza kobieta zainteresowana fotelem włodarza miasta w historii raciborskiego samorządu. 17 października upływa termin zgłaszania kandydatów na prezydenta miasta, wczoraj żaden z komitetów tego jeszcze nie zrobił.

Kandydatami, którzy wystartują w jednym okręgu są Michał Fita, Tomasz Kuryłowicz, Janusz Łukoszek i Michał Woś. Zarejestrowano też komitety Przyszłość Raciborza, Zmień Racibórz - również stawiające na pojedynczych kandydatów. Trzech kandydatów wystawi komitet Czas na zmiany w mieście.

Największą ofertę czyli kandydatów w każdym z 23 okręgów wyborczych mają komitety Mirosława Lenka i Dawida Wacławczyka.

Wśród radnych miejskich na pewno nie będzie aktualnego Przewodniczącego Rady Miasta Racibórz Tadeusza Wojnara, który nie kandyduje w wyborach miejskich.

Według naszych informacji w wyborach do Rady Powiatu Raciborskiego zarejestrowano cztery komitety: Razem dla Ziemi Raciborskiej, Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej .Ludzie:

Anna Ronin

Anna Ronin

Radna Gminy Racibórz

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Radny Powiatu Raciborskiego.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Tadeusz Wojnar

Tadeusz Wojnar

samorządowiec, prezes SM Mieszkaniowa