Czwartek, 28 stycznia 2021

imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza

RSS

„Złota kielnia” dla ucznia Budowlanki

08.03.2017 10:54 | 0 komentarzy | mak

Uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu został zwycięzcą ogólnopolskiego turnieju „Złota Kielnia”.

„Złota kielnia” dla ucznia Budowlanki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uczeń klasy II z, Marek Ryborz, zajął I miejsce w kraju w Turnieju Budowlanym „Złota Kielnia”. Finał centralny odbywał się w dniach 8-10 lutego w Poznaniu. Była to już XLVI edycja.

Podczas finału Marek Ryborz musiał wykazać się szerokim zakresem wiadomości z przedmiotów zawodowych oraz umiejętnościami praktycznymi. Zadaniem finalistów konkursu było rozwiązanie testu wiedzy oraz wykonanie zadania praktycznego.

Złota kielnia” to konkurs, który od przeszło 40 lat daje uczniom możliwość odniesienia sukcesu edukacyjnego. Organizatorami turnieju są Ogólnopolskie Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej i Kultury Fizycznej w Grudziądzu oraz Komitet Główny Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. Patronat honorowy nad konkursem objęła Minister Edukacji Narodowej.

Triumf we wspomnianym turnieju to nie jedyne zwycięstwo Marka Ryborza,  bo uczeń  nie miał sobie równych również w konkursie „Młody Malarz Roku Dekoral Professional 2017”, który zorganizowany został przez Akademię Techniczną PPG Deco we Wrocławiu.

Uczeń przygotowywał się do zawodów pod opieką Weroniki Goik.