Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Młodzież nagrodzona przez strażaków

W Śląskiej Galerii Malarstwa „Jan” w Jankowicach odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów pożarniczych dla młodzieży z terenu gminy Świerklany. Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy.

Młodzież nagrodzona przez strażaków

 

Dla dzieci i młodzieży odbyły się dwa konkursy o tematyce pożarniczej. Pierwszy, zatytułowany „Dzieci i młodzież zapobiegają pożarom” polegał na stworzeniu rysunku lub obrazu, a udział w nim mogły wziąć dzieci od przedszkola do młodzieży gimnazjalnej. W kategorii przedszkolnej pierwsze miejsce zdobył Tymoteusz Adamczyk, drugie Jakub Sobik i trzecie Paulina Wita i Mikołaj Chiliński. W kategorii klas I–III szkoły podstawowej pierwsze miejsce zdobył Wojciech Rugor, drugie Nikola Śmietana i trzecie Nikola Raczkowska. W kategorii dzieci starszych z klas IV–VI podstawówki na podium stanęli Hanna Witoszek, Hanna Fydrych oraz Julia Witczak. Wszyscy ze Świerklan Dolnych. Ostatnią grupą laureatów byli gimnazjaliści. W tej kategorii pierwsze miejsce zdobył Mateusz Masłowski, drugie Julia Plisz i trzecie Patrycja Cyrulik, wszyscy ze świerklańskiego gimnazjum. Oprócz konkursu plastycznego odbył się także turniej wiedzy pożarniczej na szczeblu gminnym i powiatowym. W gminie Świerklany najlepszą wiedzą o pożarnictwie wykazali się Natalia Woźnica w kategorii szkół podstawowych oraz Kamil Szulik w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Warto wspomnieć także, że młodzież ze Świerklan zajęła wysokie lokaty w etapie powiatowym i wojewódzkim konkursów. W konkursie plastycznym Tymoteusz Adamczyk zdobył pierwsze miejsce w powiecie i trzecie w województwie, a Kamil Szulik zajął najwyższą lokatę w swojej kategorii w powiatowym etapie turnieju wiedzy pożarniczej. Podczas uroczystości w galerii „Jan” wszyscy laureaci otrzymali nagrody i wyróżnienia, a ich prace znalazły się na specjalnie przygotowanej na ten cel wystawie.

(ska)

 

 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].