Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Raciborzanka-stulatka. Maria Obuchowska była kiedyś sekretarką prezydenta miasta

W Domu Pomocy Społecznej "Złota Jesień" uczczono setne urodziny wieloletniej mieszkanki placówki - Marii Obuchowskiej. W uroczystości wziął udział Prezydent Miasta Racibórz Jacek Wojciechowicz. Towarzyszyła mu kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Katarzyna Kalus.

Raciborzanka-stulatka. Maria Obuchowska była kiedyś sekretarką prezydenta miasta
Prezydent Raciborza Jacek Wojciechowicz złożył życzenia jubilatce - stulatce p. Marii Obuchowskiej

Przybyłych gości powitała dyrektorka DPSu Małgorzata Krawczyńska. Następnie każdy z osobna mógł złożyć jubilatce życzenia oraz wręczyć upominki i bukiety kwiatów.

Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć gospodarze zaprosili wszystkich na pyszny poczęstunek i tort.

Jubilatkę odwiedziła w Złotej Jesieni również kierownik USC Katarzyna Kalus

Maria Obuchowska urodziła się w Chodorowie, na terenie dzisiejszej Ukrainy.

Po przyjeździe do Raciborza pracowała w laboratorium Raciborskiej Cukrowni. Następnie ukończyła 3-letnie Liceum Pedagogiczne.

Początkowo podjęła się pracy w Prezydium, gdzie była odpowiedzialna za obsługę sekretariatu Prezydenta Miasta Racibórz. Pracowała z prezydentem Józefem Kozikiem i wiceprezydentem Szczyrkowowskim. Po okresie pracy w urzędzie rozwijała swoją karierę zawodową jako nauczycielka.

Wśród gości rodzinowych znalazła się szefowa raciborskiego OPS-u

Pani Maria wychowała dwójkę dzieci oraz doczekała się czworo wnuków i troje prawnuków.

Jest kobietą wielu talentów — na uroczystości zaprezentowano piękne obrazy i wizerunki świętych, które jubilatka samodzielnie wyhaftowała.

Pamiątkowe zdjęcie uczestników jubileuszu w DPS-ie

Prezydent Raciborza podzielił się na Facebooku swoją refleksją z wizyty u stulatki -

Niezwykła uroczystość. Setne urodziny naszej mieszkanki, która od wielu lat mieszka w DPSie przy ul. Grzonki. Przy tej okazji liczni goście życzyli zdrowia i takiej pogody ducha jak obecnie przez kolejne długie lata. Pani Maria jak na Jubilatkę przystało w znakomitej formie. No, a ja też czuję się usatysfakcjonowany, bo pani Maria mieszkała w tej samej parafii co ja. I jak się okazało pracowała w urzędzie, tak jak ja, i to na dodatek w sekretariacie prezydenta. Czyli jak się te kropki połączy to te sto lat… kto wie, kto wie.

Ludzie

Jacek Wojciechowicz

Prezydent Raciborza i były wiceprezydent Warszawy

Katarzyna Kalus

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Raciborzu

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].