Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Arkadiusz Mularczyk z Raciborza został europosłem

Arkadiusz Mularczyk przenosi się z polskiego do europejskiego parlamentu. Jaki uzyskał wynik?

Arkadiusz Mularczyk z Raciborza został europosłemArkadiusz Mularczyk/ FB
Arkadiusz Mularczyk ma 53 lata

Arkadiusz Mularczyk urodził się w Raciborzu, gdzie uczęszczał do szkoły podstawowej oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza, obecnie związany z Nowym Sączem. Od 2005 roku sprawuje mandat posła. W ostatnich wyborach do Sejmu zdobył 62 758 głosów, kandydując z drugiego miejsca na liście PiS w okręgu nowosądeckim, co było najlepszym wynikiem indywidualnym w tym okręgu. W latach 2022–2023, w czasie rządów PiS, pełnił funkcję wiceministra spraw zagranicznych, gdzie spotkał się z Pawłem Jabłońskim, również pochodzącym z Raciborza, który także był wiceministrem, a obecnie jest posłem na Sejm.

Mularczyk zmieni jednak miejsce pracy. W wyborach do UE startował z drugiego miejsca w okręgu nr 10, obejmującym województwa małopolskie i świętokrzyskie, gdzie liderką została była premier Beata Szydło. Uzyskał 93 551 głosów (6,28 proc.), co zapewniło mu mandat europosła.

PiS osiągnęło w tym okręgu najlepszy wynik spośród wszystkich komitetów, zdobywając 655 777 głosów. - Dziękujemy za Wasze zaufanie - skomentował Mularczyk w mediach społecznościowych. Oprócz niego, mandaty w tym okręgu zdobyli: Adam Jarubas (Trzecia Droga), Grzegorz Braun (Konfederacja), Jagna Marczułajtis-Walczak, Bartłomiej Sienkiewicz (KO) oraz Beata Szydło i Dominik Tarczyński z PiS.

Zobacz także: 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].