Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Tysiąc mażoretek na Zamku Piastowskim w Raciborzu. IV Mażoretkowy Zawrót Głowy [ZDJĘCIA]

W sobotę, 8 czerwca 2024 r., dziedziniec Zamku Piastowskiego w Raciborzu stał się centrum radości, koloru i muzyki za sprawą IV Mażoretkowego Zawrotu Głowy. Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło", Powiat Raciborski, Zamek Piastowski w Raciborzu oraz Związek Sportowy Mażoretek.

Tysiąc mażoretek na Zamku Piastowskim w Raciborzu. IV Mażoretkowy Zawrót Głowy [ZDJĘCIA]Zamek Piastowski w Raciborzu
Dziedziniec zamkowy zapełnił się barwnymi strojami i uśmiechniętymi twarzami

Wśród licznie zgromadzonych gości była obecna Ewa Lewandowska, wicestarosta, która powitała uczestników. Podziękowała za liczny udział i wręczyła najlepszym pamiątkowe puchary oraz dyplomy.

Tego dnia Zamek Piastowski w Raciborzu tętnił życiem od wczesnych godzin rannych. Blisko 1 000 mażoretek przybyło na to największe w regionie wydarzenie tego typu. Dziedziniec zamkowy zapełnił się barwnymi strojami i uśmiechniętymi twarzami, co stworzyło niezwykle radosną i kolorową atmosferę.

W galerii zdjęcia z wręczenia nagród.

źródło: Zamek Piastowski w Raciborzu, oprac. (d)

Ludzie

Ewa Lewandowska

Radna powiatowa, wicestarosta powiatu raciborskiego, była Radna Sejmiku Województwa Śląskiego.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].