Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Integracja poprzez wspólną zabawę

30 maja na boisku w Górkach Śląskich odbył się festyn z okazji Dnia Mamy i Dnia Dziecka, który był pierwszym wspólnym projektem LKS Górki Śląskie, sołectwa Górki Śląskie, sołectwa Szymocice oraz OSP Górki Śląskie.

Integracja poprzez wspólną zabawęGmina Nędza

Ku zadowoleniu organizatorów, impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem. Nie zabrakło bezpłatnych atrakcji dla najmłodszych: dmuchańców, tatuaży, popcornu czy warty cukrowej, niezmiennie wywołujących radość i uśmiech. Nie zapomniano również o mamach, dla których odbyła się loteria fantowa. Strażacy ochotnicy zorganizowali pokaz ratownictwa technicnzego, a użycie specjalistycznych narzędzi było dodatkowym walorem, zaś mecz rozegrany pomiędzy drużynami LKS Górski Śląskie i LKS Wojnowice był gratką dla fanów sportu i dostarczył jak zawsze wielu emocji. Punkt „Czyste Powietrze” obsługiwany przez pracowników Urzędu Gminy w Nędzy był nie tylko miejscem, w którym można było zasięgnąć informacji o dostępnych dotacjach, ale pełnił także funkcję edukacyjną dla dzieci, dla których przygotowano wiele ciekawych zadań i łamigłówek oraz gier ekologicznych.

Chociaż pomysł zrodził się dość spontanicznie, organizatorzy pokładają w takich inicjatywach duże nadzieje na przyszłą współpracę, integrację, a także budowanie więzi społecznej nie tylko w obrębie swoich miejscowości. Sołtys Szymocic wraz z przedstawicielami LKS Górki Śląskie wskazuje wpływ programu „Działaj Lokalnie”, który uświadamia jak ważne jest zarażanie innych chęcią do działania, wzajemnego motywowania się i wychodzenia poza schematy. „Razem możemy więcej” to nie chwytliwy slogan, ale zdanie zachęcające do budowania relacji sąsiedzkich, międzysołeckich i międzyludzkich.

Inicjatorzy i organizatorzy serdecznie dziękują za wsparcie i obecność wójtowi Gminy Nędza oraz pracownikom Referatu Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych, wszystkim gościom za chęć uczestnictwa w tym wydarzeniu, a także każdej osobie, która była zaangażowana w przygotowanie festynu.

Publikacja powstała we współpracy z Gminą Nędza oraz jest współfinansowana z jej środków

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].