Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mały Książę oswoił w Pszowie publiczność [ZDJĘCIA]

8 czerwca na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Pszowie miała miejsce premiera spektaklu „Mały Książę” w wykonaniu pszowskiej młodzieży. Ich aktorski talent urzekł i szybko oswoił całą widownię.

Mały Książę oswoił w Pszowie publiczność [ZDJĘCIA]Marek Kolorz
Młodzieżowa grupa teatralna działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie. Składa się z uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 oraz jej absolwentów.

„Mały Książę” autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego jest fenomenem literatury ogólnoświatowej, a jej geniusz tkwi w uniwersalności powiastki filozoficznej. Książkę tę przetłumaczono na blisko 400 języków i dialektów. Jej treść wciąż inspiruje dzieci i dorosłych. Nie sposób policzyć, ile przedstawień, filmów i piosenek powstało w oparciu o tekst tej baśni. W minioną sobotę scena Miejskiego Ośrodka Kultury w Pszowie również dołączyła do zaszczytnej listy miejsc, w których inscenizowano wspomniane dzieło.

„Mały Książę” autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego jest fenomenem literatury ogólnoświatowej, a jej geniusz tkwi w uniwersalności powiastki filozoficznej. Książkę tę przetłumaczono na blisko 400 języków i dialektów. Jej treść wciąż inspiruje dzieci i dorosłych. Nie sposób policzyć, ile przedstawień, filmów i piosenek powstało w oparciu o tekst tej baśni. W minioną sobotę scena Miejskiego Ośrodka Kultury w Pszowie również dołączyła do zaszczytnej listy miejsc, w których inscenizowano wspomniane dzieło.

Młodzieżowa grupa teatralna działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie. Składa się z uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 oraz jej absolwentów. Ciekawostką jest fakt, że nastolatkowie sami poprosili swoją opiekunkę, panią Głomb, o pieczę nad sobą, ponieważ nie chcieli stracić możliwości rozwoju teatralnego warsztatu po zakończeniu edukacji w szkole podstawowej. „Mały Książę” był pierwszą sztuką, którą pokazali publicznie przed mieszkańcami Pszowa. Przygotowania trwały od października ubiegłego roku. Grupa przymierza się do nowych i ambitnych zadań. Wśród dzisiejszych młodych aktorów znajdziemy: Tomasza Hajto, Julię Franiczek, Fabiana i Oliwiera Bestów, Julię Stuka, Kamila Dronszczyka, Tomasza Korzonka, Zofię Twardzik, Karolinę Wawrosz, Jana Walawskiego oraz Aleksandrę Załęską. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Pszowie, pani Katarzyna Popardowska, pogratulowała wykonawcom i wszystkim zaangażowanym w przedstawienie, w tym nauczycielom oraz dyrekcji i pracownikom Miejskiego Ośrodka Kultury. Podziękowała także rodzicom za towarzyszenie dzieciom w ich pasjach i talentach.

Dyrektor MOK, pan Marek Hawel, zaprosił wszystkich na kolejne wydarzenie projektowe w piątek, 28 czerwca, o godzinie 18.00 na sali widowiskowej. Tym razem młodzi pszowianie przygotowali… koncert. Śpiewająco zapraszamy w ich imieniu!

oprac. Marek Kolorz

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
hermanwladyslaw 10.06.2024 08:36

Piękne przedstawienie. Polecam.

~Lisek (5.184. * .94) 09.06.2024 20:41
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Mały Książę mówi o oswajaniu. To metafora jest...

~wtf (46.223. * .128) 09.06.2024 14:26
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Oswoił publiczność? Pewnie jakiś treser. A w ogóle:_ kto wpuścił dziką publiczność na widownię?