Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jak wybrać najlepszy abonament komórkowy?

Telefon komórkowy to nasza codzienność i powiedzmy sobie szczerze – potrafi ona znacząco ułatwić życie. Korzystamy z niego do komunikacji, rozrywki, pracy. Przy jego użyciu robimy nawet zakupy czy odbieramy lub nadajemy paczki. Nic więc dziwnego, że wybór odpowiedniego abonamentu komórkowego odgrywa dość istotną rolę dla codziennego funkcjonowania. Wbrew pozorom decyzje co do wyboru pakietu utrudnia nie ilość rozmów, SMS-ów czy MMS-ów, bo te są obecnie praktycznie zawsze nielimitowane, a rodzaj innych, dodatkowych usług z pakietem GB na czele. Jak wybrać opcję, która spełni wszystkie oczekiwania? Podpowiadamy!

Jak wybrać najlepszy abonament komórkowy?

Wybór abonamentu komórkowego – ile GB internetu potrzeba?

Podczas wyboru abonamentu komórkowego pierwszym i w zasadzie najważniejszym krokiem jest określenie swoich potrzeb względem korzystania z internetu mobilnego. Warto więc zastanowić się, ile mniej więcej GB miesięcznie zużywamy. Osoby, które rzadko sięgają po komórkę, aby skorzystać z internetu, mogą rozważyć najmniejszą lub średnią opcję abonamentową. Może to być pakiet 6 GB lub np. 50 GB. Obydwa warianty sprawdzą się do przeglądania stron internetowych, poczty czy odbierania i wysyłania wiadomości tekstowych na internetowych komunikatorach. Takie, dość ograniczone wymagania, często mają np. seniorzy.

Osoby, które na co dzień bardzo często i intensywnie używają internetu mobilnego – np. łączą się przy jego pomocy z bliskimi na wideo rozmowach, grają w gry online, oglądają YouTube, albo inne serwisy streamingowe powinny najpewniej rozważyć zakup abonamentu komórkowego o większym pakiecie GB. W takim przypadku może sprawdzić się opcja 150 lub 300 GB, chociaż często nie jest to wystarczające i wiele osób decyduje się przenieść na abonament z internetem mobilnym bez limitu prędkości i danych.

Roaming w abonamencie – czym kierować się przy wyborze?

Drugą ważną kwestią jest odpowiedź na pytanie, jak często korzysta się z internetu w roamingu. Przy podróżowaniu za granicę, aby uniknąć kosztów za korzystanie z internetu mobilnego poza Polską, warto wybrać pakiet o większej liczbie GB w roamingu. Osoby, które raczej nie używają internetu mobilnego na wakacjach, albo robią to naprawdę sporadycznie np. tylko do sprawdzenia najważniejszych rzeczy, mogą zastanowić się nad pakietem ok. 6 GB lub 13 GB w roamingu UE. Inaczej sytuacja przedstawia się, gdy na wakacjach wykonujemy częste połączenia online, gramy, oglądamy filmy na platformach streamingowych czy nawet pracujemy w ramach workation. Wtedy zdecydowanie należy rozważyć opcje abonamentowe z ok. 20 GB w roamingu UE. Warto pamiętać, że korzystanie z internetu za granicą zmniejsza automatycznie pakiet krajowy. Dlatego trzeba dobrze rozważyć zakup odpowiedniego abonamentu.

Czego jeszcze można oczekiwać po pakiecie abonamentu komórkowego?

Wybierając abonament komórkowy, warto zwrócić uwagę na dodatkowe usługi i korzyści. Niektórzy operatorzy tacy jak Play oferują w ramach zakupu abonamentu komórkowego dostęp do telewizji internetowej. Może to być kusząca opcja dla osób, które chcą zdecydować się na telewizję, ale nie mają jeszcze wykupionego żadnego innego pakietu.

Innymi korzyściami może być dodatkowa karta SIM z internetem mobilnym. Otrzymuje się ją w ramach zakupu danego abonamentu komórkowego. Ma ona określoną, miesięczną liczbę GB do wykorzystania. To opcja, która przyda się, jeśli chcemy korzystać z osobnego internetu na innym urządzeniu np. laptopie czy tablecie.

A może abonament komórkowy + smartfon?

Najlepszy abonament komórkowy to zdecydowanie taki, który daje możliwość doboru nowego smartfona! Wielu operatorów oferuje całą gamę nowoczesnych urządzeń, których koszt wliczony jest w cenę miesięcznej raty. W ten sposób można wyposażyć się np. w smartfony firmy Motorola, Xiaomi czy Samsung, również te obsługujące technologię 5G! Ostateczna kwota miesięczna do zapłacenia za abonament komórkowy jest tym atrakcyjniejsza, ile rabatów uda się naliczyć. Istnieje zatem możliwość zakupu abonamentu, którego wartość jest wyższa od ceny, jaką musimy za niego płacić. Z tego typu ofert możemy korzystać, zarówno przenosząc numer, jak i zakładając nowy lub przedłużając umowę.

Zasięg i jakość usług – co sprawdzić przy wyborze abonamentu komórkowego?

Najlepszy abonament komórkowy to również taki, w ramach którego możemy korzystać z wysokiej jakości usług i zasięgu sieci. Zanim kupimy odpowiedni pakiet, sprawdźmy więc:

  • rozmieszczenie stacji nadawczych w okolicy;

  • zasięg sieci, sprawdzając go na stronie danego operatora;

  • 5G w ofercie;

  • prędkość sieci;

  • elastyczność umowy.

Elastyczność umowy – dlaczego jest ważna?

Operatorzy oferują przede wszystkim dwa rodzaje umów – na czas określony i bezterminowe. Te pierwsze są zwykle tańsze, ale wiążą nas na pewien czas z konkretnym dostawcą. Umowy bezterminowe są droższe, ale dają większą swobodę wyboru. Przy częstym zmienianiu miejsca zamieszkania lub podróżowaniu warto wybrać opcję bezterminową. Zapewni ona elastyczność, która pozwoli łatwo dostosować usługi do bieżących potrzeb bez obawy o kary za wcześniejsze rozwiązanie umowy. Uniknięcie długoterminowych zobowiązań pozwoli zyskać możliwość reagowania na własne, zmieniające się potrzeby.

Co więcej, elastyczność umowy ma realny wpływ na wybór najlepszego abonamentu komórkowego! Daje ona bowiem możliwość łatwego testowania promocji innych operatorów. Te zmieniają się dość często i potrafią być naprawdę atrakcyjne. Dlatego brak związania z danym operatorem na dłużej pozwala nam na bieżąco korzystać z najlepszych abonamentów komórkowych.

Materiał partnera