Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mieczysław Kieca udzielił poparcia europosłowi Łukaszowi Kohutowi [WIDEO, ZDJĘCIA]

Na wodzisławskim rynku, po prawie całym dniu spotkań z mieszkańcami miasta, europoseł Łukasz Kohut spotkał się na konferencji prasowej z prezydentem Mieczysławem Kiecą, który udzielił poparcia w zbliżających się wyborach do europarlamentu. 

Mieczysław Kieca udzielił poparcia europosłowi Łukaszowi Kohutowi [WIDEO, ZDJĘCIA]ska
Europoseł Łukasz Kohut i prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca udzielił poparcia europosłowi Łukaszowi Kohutowi [WIDEO, ZDJĘCIA]

- Z mojego domu w Popielowie mam bliżej na rynek w Wodzisławiu Śląskim, niż do Rybnika. Takie są fakty. Jak wiecie kocham to miejsce, kocham Śląsk i walczę o śląską kulturę i język śląski w Parlamencie Europejskim od pięciu lat. Udało się nagłośnić sprawę śląską nie tylko w Brukseli i Strasburgu, ale także w Warszawie koordynować przez te lata sprawę śląską. Ale nie tylko to, bo utrzymanie miejsc pracy i rozporządzenie metanowe to na pewno coś, co się udało w tej kadencji Parlamentu Europejskiego zmienić i doprowadzić do lepszych rozwiązań dla całego regionu. Ta walka o śląskie interesy w Brukseli i Strasburgu na pewno mnie wyróżnia - mówił podczas konferencji europoseł Łukasz Kohut, który kandyduje z listy Koalicji Obywatelskiej. 

Celem wydłużenie korzystania ze środków KPO

Ze swojej strony chcę zagwarantować panu prezydentowi, że wspólnie z drużyną Koalicji Obywatelskiej będizemy walczyć o to, aby pieniądze z KPO mogły być dłużej wydatkowane. Mamy z tym swego rodzaju problem, bo ze względu na to, co działo się w Polsce, ze względu na łamanie praworządności Polska straciła dwa lata na wydatkowanie tych pieniędzy - dodał Łukasz Kohut. 

- Jesteśmy Europejczykami, ale bycie Europejczykiem to przede wszystkim odpowiedzialność, a nie tylko i wyłącznie, jak mówią niektórzy "korzystanie z bankomatu", a odpowiedzialność za każdy dzień. Nasza ziemia wodzisławska potrzebuje sprawdzonych polityków, sprawdzonych posłów, którzy nie tylko działają, jak zbliżają się wybory. Właśnie dla mnie taką osobą jest europoseł Łukasz Kohut, którego popieram i wspieram w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 9 czerwca. Dlaczego? Przede wszystkim jako samorządowcy potrzebujemy reprezentacji, która rozumie potrzeby śląskich samorządów lokalnych. Właśnie taką osobą jest pan poseł. Pokazał to w działaniu, a nie tylko w słowie. Chociażby, jeżeli o walkę i zadbanie o język śląski - zaznaczył prezydent Mieczysław Kieca.

Przed nami perspektywa unijna w której jesteśmy i samorządowcy nie będą w stanie z niej skorzystać, jeżeli nie będzie regulacji, które umożliwią wydłużyć tę perspektywę odnośnie środków z KPO, ze względu na to, że poprzedni rząd przyblokował możliwość rozwoju samorządów. Do tego potrzebne są takie osoby, jak pan poseł - dodał Mieczysław Kieca. 

Spadochroniarze i śląskie sprawy

Zarówno europoseł, jak i prezydent Wodzisławia Śląskiego podkreślali wagę głosowania na osoby, które są z naszego regionu, mówiąc wprost o spadochroniarzach na listach wyborczych. - Ta ziemia, na której jesteśmy - Wodzisław, ziemia wodzisławska i cały nasz subregion to tak naprawdę wiele problemów, związanych z górnictwem, transformacją górniczą i energetyką. Mogą to rozwiązywać tylko osoby, które są stąd, a nie są spadochroniarzami na Śląsku - zaznaczył Kieca, wyrażając poparcie dla europosła Kohuta. 

Było to odniesienie zarówno do listy Lewicy, z której ostatecznie nie kandyduje Kohut. 

Więcej o sprawie pisaliśmy TUTAJ>>>

Ludzie

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

21 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~włącz_myślenie (83.26. * .52) 28.05.2024 15:07
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ludzie, przejrzyjcie wreszcie na oczy! Popieranie takich ludzi jak Kohut, to jest jak zakładanie sobie sznura na szyi. Jak się nie opamiętacie/opamiętamy będzie już za późno, żeby nie być "powieszony". Cała ta europejska (tfu!) "elita" prowadzi tę prawdziwą Europę do przepaści!

~Taaa (188.137. * .26) 28.05.2024 07:25
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

"Na naszych oczach wygaszane są zdolności produkcyjne europejskiej gospodarki. Dzieje się to za sprawą unijnych polityk klimatycznych. Nazywanie "populistą" albo "ruskim agentem" każdego, kto ośmieli się powiedzieć o tym głośno, to jedna z najgłupszych i najbardziej szkodliwych rzeczy, jakie Europa wymyśliła w swojej najnowszej historii." Jak można popierać ludzi, którzy tak jak Kohut są odpowiedzialni za niszczenie Europy?

Oberwator_R 27.05.2024 07:40
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Z pewnością problemem nie są same nakrętki. W komunizmie były większe wymyślane przez komunistów, z którymi sobie radziliśmy. Problemem jest niszczenie przez unię Europy. Z powodu szaleństwa zielonego ładu Europa przestaje być konkurencyjna na świecie a ludzie biednieją z powodu wprowadzania kolejnych podatków i wzrostu kosztów życia - głównie energii i żywności. Przewidziane nasze koszty transformacji energetycznej to 600 miliardów w siedem lat czyli prawie tyle ile wynoszą dochody budżetowe w ciągu całego roku. Można to będzie zrobić tylko przez kolosalne zadłużenie które spłacać będą następne pokolenia. To szaleństwo trzeba jak najszybciej zatrzymać. Dobrze się zastanówcie na kogo zagłosujecie.

~Do_nizej (46.247. * .49) 27.05.2024 06:21
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

To se uciekaj ruski trollu nikt cie tu nie trzyma w rusach pewnie mają tylko kapsle
Naprawdę myślisz że ludzie opuszczą UE z powodu nakrętek ???
Coś z tobą nie tak i to bardzo nie tak

~do_nizej (188.137. * .125) 26.05.2024 22:30
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Mylisz się. Unia nie zakazała zbierania nakrętek. Zmusiła producentów do zmiany konstrukcji zamknięcia na taki który utrzymuje nakrętkę połączona z butelką. Możesz ta nakrętkę oderwać i oddać osobo. Nikt cię za to nie ukaze. Problemem jest to, że producenci muszą zmienić maszyny do butelkowania a to są ogromne koszt które my wszyscy poniesiemy. Z tego eurokołchozu trzeba uciekać póki czas.

~CO2 (46.112. * .186) 26.05.2024 15:47
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Od 1 lipca będzie zakaz zbierania nakrętek PO butelkach charytatywnie . Unia zakazała zbierania (Kohut głosował za ) . Dla Unni Kohuta ważniejsza plastikowa butelka niż cel zbierania na chore dziecko i Kieca go popiera

~Donosiciel (5.173. * .240) 25.05.2024 20:35
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Myślę że pan europoseł powinien zostać ogolony na łyso . Kiedyś tak robiono z konfidentami

~Polander (37.30. * .38) 25.05.2024 20:13
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Mlekpol poinformował że wprowadzenie nakrętek do mleka na stałe połączonych z butelką kosztowało już firmę 30 milionów. Oczywiście docelowo zapłacimy za nowe maszyny my. Ludzie, od tych wariatów z Brukseli trzeba się trzymać z daleka. Albo wysłać tam naszych takich którzy zrobią z nimi porządek .

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .63) 25.05.2024 05:46
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

nie istotne kto go popiera ale idea jest słuszna - a tak na marginesie to za co chcecie Kiece z kościoła kat wyrzucić ? Za własne poglądy ? Ta wasza wiara to jest jak Lenin ? W takim razie ewangelicy zapraszają pana Kiecę.

~bob1 (5.173. * .104) 23.05.2024 13:40
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Kieca ty mówisz o spadochronach a ty kim jesteś jak nie spadachroniarzam z bielska w wodzislawiu

~Krytyk1 (37.47. * .162) 23.05.2024 13:26
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Pamiętacie, jak kiedyś kieca udzielał poparcia komoruskiemu?

~twarzemiraże (188.146. * .254) 23.05.2024 12:29
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Ziemia wodzisławska potrzebuje posłów z rybnika.Brawo Panie Kieca.
Po co nam obwodnica jak jest w rybniku.Po co nam szpital jak jest w rybniku ...

zxc 23.05.2024 07:55
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

wstyd dla Kiecy, nie wiem z jakiego POwodu to zrobił, ale wstyd i gańba pozostanie

Oberwator_R 23.05.2024 07:01
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Jak kiedyś powiedział Kisielewski "„Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju!”. Dodatkowo w przypadku Kohuta socjalista obiecuje naprawę bajzlu który sam stworzył. Jak znam socjalistów to skończy się ta naprawa jeszcze większym bajzlem. Mamy dwa wyjścia. Albo odsunąć tych zielonoładowych szaleńców od władzy albo wysiąść z tego tonącego eurostatku.

~takpytam (46.204. * .247) 22.05.2024 22:00
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

Kieca powinien zainteresować się jakie poglądy ma Kohut bo wygląda na to że ich nie zna. To właśnie Kohut wraz ze swoimi kumplami z Brukseli jest źródłem problemów górnictwa i energetyki. Jego pomysłem na problemy górnictwa jest odejście od węgla w energetyce do 2035. Jak można na ślasku popierać kogoś takiego?????

~Orban (83.22. * .98) 22.05.2024 21:54
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Po co komu te poparcia???
Choćby go poparł sam papież to i tak mam go w d...e.

~Maro83 (155.133. * .151) 22.05.2024 21:27
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Ale gańba

~TAJEMNICZY_ (83.26. * .13) 22.05.2024 20:01
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Kogo wy wybieracie xd

Don_C 22.05.2024 19:46
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Pół roku rządów PO. Po pół roku nie widzę żadnych zmian na lepsze. Nie widać pieniędzy ani też inwestycji rządowych które spływają do naszego powiatu.
Niby są nowe możliwości bo UE w końcu ma swój rząd w Polsce.Miastem i powiatem rządzi PO. Gdzie rządowe inwestycje?
Pytanie do tych ze zdjęcia.
Chyba że będzie jak zawsze - po co ci cokolwiek jak gdzie indziej jest.

~ParafiaŚwiętegoHerberta (5.173. * .208) 22.05.2024 18:24
oceniono 6 razy
4
Zgłoś

Prezydent Kieca przed wyborami prezydenckimi napisał jestem katolikiem. Dzisiaj popierając Kohuta dokonał apostazji i wykluczył się z kościoła katolickiego i z wiary chrześcijańskiej .

aus 22.05.2024 16:35
oceniono 7 razy
5
Zgłoś

Gańba jak pierun. Pokazuje swoje lewackie oblicze. A z nimi cała ta plejada. Wstyd.