Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czy drukarka atramentowa to dobry wybór do biura?

Drukarki to popularny sprzęt w biurze. Co więcej drukarka jest niezbędnym urządzeniem, bez którego w ogóle trudno wyobrazić sobie prowadzenie biznesu. Kwestia wyboru odpowiedniego sprzętu zależy od częstotliwości i zakresu wykorzystywania druku.

Czy drukarka atramentowa to dobry wybór do biura?

Oczywiście, każda firma drukuje dokumenty i jest to podstawowe zadanie drukarki w każdym biurze. Pozostałe kwestie zależą od różnych czynników jak nawet branży. Niektóre firmy wykorzystują druk w szerszym zakresie. Szczególnie doceniany w branży edukacyjnej, reklamowej, biurach projektowych czy jednostkach budżetowych. Czasem firmy drukują duże ilości dokumentów tekstowych, inne drukują mniej, ale  w kolorze. Potrzeby są różne,  dlatego wybór także powinien paść na odpowiedni model sprzętu. Firmy często wybierają drukarki laserowe, ale niektóre branże także atramentowe. Tu w zalezności od ilości drukowanych materiałów tez może być to opłacalny wybór. Czy ten wybór może oznaczać, że można znaleźć na rynku tani tusz do drukarki?

Wybieramy najczęściej pomiędzy drukarkami wykorzystującymi konkretne rodzaje wkładów, czyli tusze lub tonery a funkcjonalnościami oferowanymi przez sprzęt drukujący. W przypadku wydruku tekstów w dużej ilości najlepiej sprawdzi się prosta drukarka laserowa.

Jeśli potrzebujesz drukować także w kolorze, drukarka atramentowa  będzie lepszym wyborem. Jeśli drukujesz dużo i wykorzystujesz do tego zarówno kolor jak i czarny tusz w przypadku tekstów, warto zainteresować się urządzeniem wielofunkcyjnym laserowym w kolorze. Wyjściowo zarówno sprzęt jak i tonery są droższe, jednak zwróci się to przy eksploatacji wraz z upływem czasu i drukowania kolejnych dokumentów.

Najpopularniejszymi markami wybieranymi do biura są firmy Brother, Canon, Epson i HP, w przypadku większych biur także Kyocera i OKI.  Każdy producent stara się mieć zróżnicowaną ofertę drukarek, biorąc pod uwagę potrzeby użytkowników. 

Koszt drukowania zależy od tego jak często drukujemy i czy sa to materiały w kolorze czy czarnobiałe. Należy pamiętać, że producenci podając wydajność drukowania dla swoich materiałów eksploatacyjnych zakładają 5% pokrycia strony. Warto mieć to na uwadze szczególnie myśląc o druku w kolorze. Zdjęcie na formacie A4 zajmuje ok 80% do nawet 100% powierzchni. 

Jak drukować taniej z każdej drukarki?

Warto wykorzystywać odpowiednie techniki i sposoby, aby drukować taniej. Jeśli drukujesz na potrzeby wewnętrzne, koniecznie zmniejsz jakość druku w ustawieniach drukarki do niższej, roboczej. Jest to dobre i wystarczające ustawienie w przypadku wydruków monochromatycznych.

Drugą kwestią bardzo rzutującą na koszt drukowania są ceny materiałów eksploatacyjnych. Tu na szczęście jest także alternatywa wśród dobrej jakości zamienników tuszów i tonerów. Z jedną uwagą, powinny one pochodzić od sprawdzonego producenta. Jednym z najlepszych rozwiązań jest wybór marki 123drukuj.pl, która posiada w ofercie zarówno tusze i tonery marki własnej oraz szerszą ofertę biurową także marki własnej. Wybierając zamiennik tuszu lub tonera wciąż możesz drukować bez utraty jakości płacąc przy tym znacznie mniej niż w przypadku tuszów i tonerów od producentów drukarek. 

Wybór odpowiedniej drukarki także ma duże znaczenie w późniejszych kosztach eksploatacji. Zasada która występuje mówi, że im tańsza drukarka tym wyższe koszty drukowania. Oczywiście mówimy o pewnym progu i cenach nawet poniżej 300 zł. Przy okazji akcji Back to school w marketach pojawia się wiele takich drukarek. Jest to dośc mylne, ponieważ promocja i tania drukarka to zawsze droga eksploatacja. Można już potem wspierac się zamiennikami i jest to jedyne rozwiązanie w tej sytuacji. Niestety pojemniki tuszów, bo dotyczy to drukarek atramentowych są małe i mają mniejsze pojemności, dlatego niższa jest także wydajność samego wkłądu. Pocieszające może być to, że w przypadku zamienników jest ona i tak najczęściej zwiększona.

Drukarka atramentowa czy laserowa - którą wybrać?

Drukarki atramentowe moga dobrze służyć w biurze i może być to dobry wybór, jeśli drukujemy częściej ale w kolorze. Warto wybrać przy tym sprzęt wielofunkcyjny, który zapewni dodatkowe funkcjonalności jak skaner, kserokopiarka, czy dodatkowy pojemnik na papier. Bardzo potrzebną i niezbędną wręcz funkcją jest duplex.Ułatwia to zdecydowanie codzinną pracę z drukiem

Drukarki atramentowe kolorowe moga być dobrą opcją dla małych firm, jak np. agencji reklamowych, firm świadczących usługi w zakresie reklamów, fotografów, gdy trzeba wydrukowac i podac projekt graficzny w dobrej jakości. Alternatywa jest druk laserowy, jednak cena kolorowego urzadzenia wielofunkcyjnego w wersji laserowej jest znacznie wyższym kosztem zarówno samego sprzętu jak i materiałów eksploatacyjnych. Koszt wydruków zmniejsza się wraz z iloscią wydrukowanych stron i zazwyczaj zaleca się w miejscach gdzie drukuje się duże ilości dokumentów.

Podsumowanie

Wybierając drukarke atramentową do biura zwróć uwagę na koszt materiałów eksploatacyjnych oraz ich wydajność. Jest to kluczowe przy weryfikacji ile będzie kosztowac drukowanie w firmie. Funkcjonalności są drugim istotnym aspektem, warto wybrać proste urządzenie wielofunkcyjne, nie ogranicząjąc się do podstawowej wersji.

Materiał zewnętrzny