Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowiny Wodzisławskie o radnych, którzy zrzekli się mandatów

Czwórka samorządowców, którzy kandydowali do Rady Powiatu Wodzisławskiego i uzyskali mandaty nie zostanie radnymi. Podczas, gdy inni ślubowali wypełniać mandat radnego, oni zrzekli się swoich, przyjmując ponownie stanowiska zastępców wójtów Gorzyc i Mszany, burmistrza Rydułtów i prezydenta Wodzisławia Śląskiego.

Nowiny Wodzisławskie o radnych, którzy zrzekli się mandatów

Z tego numeru dowiecie się, kto został wybrany przewodniczącymi rad gmin, miast i powiatu, kto będzie pracować w zarządzie powiatu, a także jak przebiegały sesje, m.in. w Wodzisławiu i w Pszowie, gdzie już zaczęła krystalizować się opozycja. W Wodzisławiu natomiast sesja przebiegła w bardzo kulturalnym tonie, bez utarczek i w zasadzie według przedyskutowanego wcześniej w gronie radnych i prezydenta scenariusza.

Piszemy też o zmianie władz wojewódzkich, gdzie niestety nasz region pozostał bez reprezentanta w zarządzie.

Piszemy także o małym Igorze z Turzy Śląskiej, który zmaga się z chorobą genetyczną SYNGAP-1 i wraz z rodziną walczy o to, aby móc wziąć udział w badaniach klinicznych nowego leku na tę chorobę.

Ponadto w nowym numerze artykuły o majowym wyłączaniu instalacji OZE, maturach w I LO oraz w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Rydułtowach, a także o zorzy polarnej nad regionem.

Relacjonujemy też ostatnie wydarzenia, m.in. Wielkie Grillowanie w Wodzisławiu, galę Akademii Sportowej Top Team, wręczenie odznaczeń podczas wydarzenia II Mundurowa Kropla Krwi.

Zapraszamy do lektury!

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru Nowin Wodzisławskich

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].