Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

NEWSLETTER WuCKowy

Wodzisławskie Centrum Kultury przedstawia repertuar imprez i seansów w kinie Pegaz.

NEWSLETTER WuCKowy

Repertuar imprez

 • 10/05 18:00 Nabór do grupy przygotowawczej Akrobreak, zajęcia dedykowane dzieciom 7-14 lat, sala nr 7, koszt: 150 zł
 • 12/05 11:00-13:00 „AkceptacJA”- warsztaty ruchowo-rozwojowe dla młodzieży, prowadzenie: Małgorzata Karwot, miejsce: Młode Miasto, Rynek 24, zapisy, wstęp wolny
 • 12/05 14:00-16:00 „Uwolnij ciało” - ruchowe zajęcia rozwojowe, prowadzenie: Małgorzata Karwot, zapisy, bilet: 30 zł
 • 15/05 18:00, 20:30 Stand-up w WCK: Grzegorz Dolniak w programie „Mogło być gorzej”, sala widowiskowa, bilet: 90/80 zł

Seanse w Kinie Pegaz

 • 12/05 15:00 „Czerwone maki”, wojenny, +16, 140 min.
 • 12/05 17:30 „Czerwone maki”, wojenny, +16, 140 min.
 • 12/05 19:30 Kino Konesera: „Anatomia upadku”, dramat, +15, 150 min.
 • 14/05 18:00 Przegląd Filmów Bergmana: „Dokument o Fårö”, dokumentalny, +15, 103 min.
 • 14/05 20:00 Kino Konesera: „Matka siedzi z tyłu”, komediodramat, +15, 112 min.
 • 16/05 18:00 „Challengers”, dramat, +15, 110 min.
 • 16/05 20:00 „Back to Black. Historia Amy Winehouse”, biograficzny, +15, 122 min.

Pojedynek Stand-up to impreza, która się już nigdy nie powtórzy - 4 komików na scenie i nowe świeże, niebanalne teksty. Jakie są zasady pojedynku? Każdy ze stand'uperów wybiera jeden temat, na który wszyscy muszą przygotować premierowy materiał. Zachęcające? I to jak! Zapraszamy już 27 maja. Na scenie: Robert Korólczyk (Kabaret Młodych Panów), Łukasz Kaczmarczyk (Kabaret Młodych Panów), Bartosz Gajda oraz Marcin Zbigniew Wojciech. Więcej TUTAJ

Energia na scenie, chwytliwy żart, niekwestionowane umiejętności parodystyczne - to nie kto inny jak Igor Kwiatkowski, który będzie gościł na deskach wodzisławskiej sceny. W swoim najnowszym programie „Tylko śmiech nas ocali” pojawi się w WCK już 27 września o godzinie 20:00. Więcej TUTAJ

Sobotnie spotkanie z kaligrafią, to świetny pomysł spędzenia czasu dla osób ceniących sobie estetykę pisma. To propozycja dla rozpoczynających pracę z brush penem lub stalówką jak również dla tych z większym doświadczeniem. Więcej TUTAJ

„Trucizna czy pożywienie” - ten przewrotny tytuł jest motywem przewodnim spotkania, które odbędzie się 24 maja o 17:00 w ramach cyklu „Tu i teraz”. Zajęcia dla młodzieży i dorosłych, które rozstrzygną raz na zawsze pytanie, co tak naprawdę znajduje się na sklepowych półkach, poprowadzi Paulina Dera ze Szkoły Odżywiania i Terapii Naturalnych z Wodzisławia Śląskiego. Więcej TUTAJ

Któż z nas nie zna małych, niebieskich smerfów? Te sympatyczne postacie zawitają do już 1 czerwca o godz. 16:00. A wraz z nimi zapraszamy dzieci z rodzicami, z dwóch powodów. Po pierwsze - chcemy wywołać uśmiech dzieci i zapewnić im super zabawę z okazji ich święta. A po drugie - cykl Rodzinnych Spotkań z Teatrem, w ramach których odbędzie się spektakl „Smerfy - czy Gargamel zostanie wujem Gargi?” to doskonała okazja na spędzenie popołudnia w rodzinnym gronie.

Jej koncerty wyprzedają się niemal do ostatniego miejsca... Nic dziwnego skoro ta artystka stale zaskakuje swoją publiczność kolejnymi odsłonami. Od lat wierna muzyce elektronicznej, ale w jej twórczości nie brakuje akustycznych, a nawet symfonicznych formatów. Mowa o Natalii Kukulskiej. Ta jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek wystąpi, 26 maja o 19:00. Więcej TUTAJ

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na:

www.facebook.com/WuCeKa/ 

www.facebook.com/AmatorskiRuchArtystyczny/ 

www.facebook.com/kinopegaz/ 

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania/przeniesienia wydarzeń.

źródło: WCK

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].