Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czy mała franczyza to dobry pomysł na biznes?

Stań się swoim szefem i otwórz biznes z niskim wkładem własnym, który będzie Twoim stabilnym źródłem dochodu. Jak tego dokonać? Tutaj z pomocą przychodzi mała franczyza, która w Polsce cieszy się stale rosnącą popularnością. Dowiedz się, które franczyzy są najbardziej opłacalne, poznaj korzyści wynikające z prowadzenia takiego biznesu, i sprawdź jak zacząć współpracę z zaufanymi franczyzodawcami. Zapraszamy do lektury.

Czy mała franczyza to dobry pomysł na biznes?

Jak mała franczyza wypada na tle innych biznesów?

Marzy Ci się prowadzenie biznesu z pełnym wsparciem specjalistów bez większego ryzyka? Taką możliwość oferują franczyzobiorcy, którzy w swojej branży działają od lat – wielu z nich szuka nowych, zaangażowanych, pełnych sił przedsiębiorców, którzy wspólnymi siłami przyczynią się do rozwoju marki. Mała franczyza to kusząca oferta dla każdego, kogo odstraszają skomplikowane procedury zakładania własnej działalności gospodarczej. Przy współpracy z franczyzodawcą, otwarcie małej franczyzy od zera może trwać zaledwie 10-14 dni roboczych.

W przeciwieństwie do prowadzenia własnego biznesu, w systemie franczyzowym nie musisz martwić się o budowanie bazy klientów i pozyskiwanie partnerów biznesowych od podstaw. Mała franczyza to pewny start, opieka wdrożeniowa, dostęp do umów ze współpracującymi firmami i rozwój pod szyldem rozpoznawalnej marki.

Musisz jednak pamiętać, że mała franczyza to również pewne ograniczenia i zobowiązania wobec franczyzodawcy. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu takiej działalności uważnie przejrzyj warunki umowy i sprawdź, jakie opłaty będą Cię obowiązywać.

Poznaj najbardziej opłacalne małe franczyzy w Polsce

Kluczem do sukcesu małej franczyzy jest dobrze opracowany plan biznesowy – otwierając biznes w mieście, musisz uwzględnić potrzeby mieszkańców i trafić w niszę, która ma potencjał na rozwój. Które małe franczyzy sprawdzają się najlepiej? Oto lista polecanych biznesów opartych na systemie franczyzowym.

Franczyza punktu kurierskiego

Usługi kurierskie w Polsce i na świecie były, są i będą potrzebne – według raportu IAB Polska “E-commerce w Polsce 2023”, 79% internautów decyduje się na zakupy online i nic nie wskazuje na to, aby ten trend uległ drastycznej zmianie. To sprawia, że mała franczyza punktu kurierskiego w dogodnej lokalizacji może okazać się prawdziwą żyłą złota.

Franczyza gastronomiczna

Każdy od czasu do czasu lubi zjeść na mieście, a jedzenie pod sprawdzonym szyldem smakuje najlepiej. Mała franczyza lokalu gastronomicznego to szeroka gama możliwości – od fast foodów i street foodów, przez lodziarnie czy kawiarnie, po bardziej wykwintne restauracje.

Franczyza w branży beauty

Czujesz, że w Twojej okolicy brakuje dobrego salonu kosmetycznego, fryzjera lub strefy SPA? Mała franczyza w branży beauty daje możliwość wypełnienia luki na rynku lub stworzenia konkurencji dla najbardziej obleganych salonów, co może przynieść Ci pokaźne korzyści finansowe od pierwszych dni prowadzenia działalności.

Otwórz małą franczyzę punktu kurierskiego przy współpracy z Pakersi

Coraz poważniej zastanawiasz się nad otwarciem małej franczyzy w swoim mieście? W poszukiwaniu zaufanego franczyzodawcy w pierwszej kolejności przejrzyj warunki umowy i sprawdź zakres wsparcia biznesowego. Pakersi to firma kurierska, która w ramach franczyzy udostępnia:

  • otwarty model franczyzowy z dużą swobodą działania,
  • know-how firmy,
  • niezbędny sprzęt,
  • licencję na system nadawczy,
  • bogaty pakiet szkoleń,
  • zespół opiekunów na cały okres współpracy.

Nie zastanawiaj się długo i zacznij prowadzić małą franczyzę w przyszłościowej branży kurierskiej razem z Pakersami.

Materiał partnera