Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Inwestowanie w nieruchomości w Hiszpanii – biznes czy coś więcej?

Coraz trudniej jest ulokować nadwyżki finansowe, szczególnie te większe.

Inwestowanie w nieruchomości w Hiszpanii – biznes czy coś więcej?

Czy zakup nieruchomości za granicą jest ryzykowny?

Ze względu na wiele czynników, odkładanie pieniędzy na konto bankowe przestało się opłacać. Lokowanie w akcje obligacje czy kryptowaluty łączy się ze sporym ryzykiem, a także wymaga specjalistycznej wiedzy. Dlatego wiele osób decyduje się na zakup nieruchomości, także za granicą. W obrębie Unii Europejskiej teoretycznie kupującego czekają takie same formalności jak w Polsce. Niepotrzebne są również specjalne zezwolenia. Jednak trzeba liczyć się z tym, że po pierwsze sam mechanizm zakupu może różnić się od tego znanego nam z Polski, po drugie, że cudzoziemcowi trudniej będzie na przykład sprawdzić czy dom lub mieszkanie nie ma żadnych wad prawnych. Najbardziej ryzykowne jest kupowanie na własną rękę. Inwestowanie w nieruchomości w Hiszpanii staje się coraz bardziej popularne. Jednak dla bezpieczeństwa własnego kapitału najlepiej skorzystać przy tym z usługi doświadczonego pośrednika.

Jak rozpocząć inwestowanie w nieruchomości w Hiszpanii?

Niewątpliwie jeden lub kilka wyjazdów turystycznych pomoże nieco w podjęciu decyzji. Łatwo wtedy docenić walory klimatu, kuchnię czy piękne krajobrazy. Znacznie trudniej wybrać lokalizację i konkretną nieruchomość. TMGrupoinmobiliario.com/pl to polskojęzyczna wersja strony renomowanego pośrednika nieruchomości TM Grupo Inmobiliario. W warszawskim przedstawicielstwie firmy można zapoznać się z aktualnymi ofertami, a nawet wstępnie dokonać wyboru. TMGrupoinmobiliario.com/pl dysponuje szeroką oferta nieruchomości – mieszkań w apartamentowcach i domów wolnostojących w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach hiszpańskiego wybrzeża.  Są to apartamenty i domy wyłącznie nowe, otoczone niezbędną infrastrukturą i przygotowane do wprowadzenia się praktycznie od razu. Pracownicy  TMGrupoinmobiliario.com/pl na miejscu zaprezentują nieruchomość, zapoznają potencjalnego klienta z najbliższą okolicą, a także współpracując z miejscowymi bankami i notariuszami, pomogą  w znalezieniu finansowania i akcie zakupu.

Czy inwestowanie w nieruchomości w Hiszpanii jest opłacalne?

Na pewno jest to rozsądne ulokowanie wolnych środków. Oprócz podejścia typowo biznesowego czyli założenia, że ceny tych nieruchomości pójdą w górę, a także możliwości zarobku na wynajmie, inwestowanie w nieruchomości w Hiszpanii niesie za sobą wartości dodane. Można zyskać fantastyczne miejsce w łagodnym klimacie, nad ciepłym morzem i korzystać z niego w czasie urlopów, dzielić się nim z rodziną i znajomymi, a nawet w przyszłości pomyśleć o Hiszpanii jako o docelowym miejscu stałego zamieszkania.

Materiał partnera