Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Prezydent-elekt Wojciechowicz: Racibórz ma być wielki, tolerancyjny i uśmiechnięty

Przyszły włodarz Raciborza podziękował na fanpejdżu swego komitetu wyborczego za poparcie w wyborach. Zauważył niską frekwencję, więc docenił rolę tych, co poszli głosować. Wojciechowicz komentował swoje zwycięstwo w RTK. Tam wyjawił, od czego zacznie rządzenie.

Prezydent-elekt Wojciechowicz: Racibórz ma być wielki, tolerancyjny i uśmiechnięty
Prezydent-elekt Raciborza - Jacek Wojciechowicz w nagraniu dla swoich wyborców

Frekwencja nie najlepsza

- Chciałbym serdecznie podziękować za wszystkie głosy, które oddaliście na mnie. Dzięki czemu zostałem kolejnym prezydentem Raciborza. Oczywiście chcę też podziękować tym wszystkim, którzy brali udział w wyborach. Bo to niezwykle istotne, choć mam świadomość, że ta frekwencja nie była najlepsza - oświadczył Jacek Wojciechowicz.

- To dla mnie ogromny zaszczyt i wielkie zobowiązanie wobec Raciborza i wobec raciborzan i będę czynił wszystko, aby to, na co głosowaliście, bo nie głosowaliście tylko na osobę, ale głosowaliście też za tym, żeby Racibórz był wielki, żeby Racibórz dynamicznie się rozwijał i żeby Racibórz był uśmiechnięty i tolerancyjny. Obiecuję wam, że taki będzie Racibórz. Będziemy tworzyć go wspólnie - powiedział w nagraniu.

Wpierw zatroszczy się o urząd

W RTK Wojciechowicz obiecał, że ci, co na niego głosowali - nie zawiodą się. Na pytanie, od czego zacznie swoje rządy nowy prezydent, elekt odparł, że będą to sprawy organizacyjne urzędu.

- Dobry urząd to podstawa, musimy mieć specjalistów i trzeba urząd dobrze zorganizować. To będzie przedmiot pierwszej troski, a później zobaczymy. Mamy mnóstwo rzeczy do zrobienia, sprawy społeczne i gospodarcze. One w ostatnich 5 latach nie były najlepiej rozwiązywane - oznajmił Wojciechowicz w serwisie informacyjnym kablówki.

Podkreślił, odnosząc się do wątku kampanijnego, że "nikt nie zamierza ruszać Obory, jak już to raczej wzbogacić ją w różnych formach". Przypomnijmy, że Dariusz Polowy spytał w TVP3 Wojciechowicza, czy jako prezydent miasta zamierza wyciąć las i sprzedać w Oborze działki budowlane.

Ludzie

Jacek Wojciechowicz

Prezydent Raciborza i były wiceprezydent Warszawy

14 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Do_Peowskiego_trolla_POniżej (46.134. * .39) 24.04.2024 14:54

Otóż 287 wiz zostało wydanych z naruszeniem prawa.Pytam się gdzie POdziało się te 300tyś o których bezczelnie kłamał TW Oskar ze STASI?

~OlałemTeWybory (78.31. * .146) 24.04.2024 14:48

Mam cytat dla polowego i ziółkowskiego z literatury polskiej. Cytuję wam "“Miałeś, chamie, złoty róg, miałeś, chamie, czapkę z piór..... " chłopaczki byli butni, zarozumiali a także z mizerną ilością wiedzy i umiejętności weszli do samorządu dlatego przegrali ze spadochroniarzem. Ale OBCIACH :)

~horałazrodziną (188.137. * .95) 24.04.2024 14:05

tak_pytam - kto tam wie ile Wawrzyk sprzedał wiz - miejmy nadzieję że nowe władze zweryfikują to

~tak_pytam (46.134. * .75) 24.04.2024 12:14

Będą migranty? Bo to uśmiechanie zaczęło się na zachodzie i tak jakoś migranty idą z tym w parze. Wodzu Donald zatwierdził pakiet, lubuje się w uśmiechaniu i tolerancji, więc są pewne analogie. Jak migranty, to w sumie i tabletki dzień po nabierają innego znaczenia

~Obywatel_miasta (77.222. * .249) 24.04.2024 10:53

Nie mam do niego zaufania, afera reprywatyzacyjna to nie dobra wizytówka

~OlałemTeWybory (78.31. * .146) 24.04.2024 10:48
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Ludwigo (78.31. * .28) 24.04.2024 10:38

Wszyscy się będą uśmiechać zaciskając szczęki

~Gruca (91.192. * .96) 23.04.2024 21:20

Ten to doprowadzi Raciborz na dno

~Tusk (83.4. * .218) 23.04.2024 20:40

Racibórz tolerancyjny niczym Niemiecka Europa dla nielegalnych imigrantów. Racibórz uśmiechnięty niczym Platforma Obywatelska pałująca przeciwników politycznych czy strzelająca do górników.

Tatuś 23.04.2024 20:28

Oborę można wzbogacić, tworząc nową ścieżkę, przy której ustawiłoby się wasze podobizny. Nazwa prosta: Ścieżka trolli.

~Pislandia (78.31. * .11) 23.04.2024 19:30
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Czy można wzbogacić Oborę jakimś prywatnym hotelem albo apartamentami? ;)

~Night_stalker (94.254. * .88) 23.04.2024 19:12
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Od teraz korki już będą uśmiechnięte.

~DyzmaNikodem (78.31. * .15) 23.04.2024 19:04
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

I zreprywatyzowany

~SmutekSmutekSmutek (37.47. * .142) 23.04.2024 19:02
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Z Oborą poczekamy i zobaczymy. Jak nie Obora to zapewne znajdzie się inne atakcyjne miejsce.