Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kadeci ślubowali w Rydułtowach [ZDJĘCIA]

Uczniowie klasy pierwszej Oddziału Przygotowania Wojskowego z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach złożyli dziś ślubowanie na rydułtowskim rynku. 

Kadeci ślubowali w Rydułtowach [ZDJĘCIA]Fryderyk Kamczyk
Uroczystość przebiegała zgodnie z ceremoniałem wojskowym.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Jerzego, po której uczniowie w asyście Orkiestry Wojskowej z Bytomia oraz licznie przybyłych gości przemaszerowali na rydułtowski rynek, gdzie złożyli przysięgę na sztandar szkoły. 

- Ja, uczeń klasy wojskowej, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic, strzec honoru młodego Polaka, nosić mundur z dumą i chwałą, polecenia nauczycieli chętnie wykonywać, bronić dobrego imienia szkoły, pilnie zdobywać wiedzę i umiejętności, służyć bliźnim w potrzebie, nigdy nie zawieść pokładanych we mnie nadziei. Tak mi dopomóż Bóg - to słowa przysięgi złożonej przez kadetów.

- Ślubowanie złożyło 30 uczniów. Uroczystość przebiegała z ceremoniałem wojskowym. Uczniowie, którzy złożyli przysięgę, otrzymali z rąk starosty Leszka Bizonia naszywki na mundury. Klasy mundurowe w rydułtowskim Zespole Szkół Ponadpodstawowych funkcjonują od 2015 r. Przez ten czas z oferty edukacyjnej skorzystało kilkuset młodych mieszkańców naszego powiatu i okolic. Od roku szkolnego 2022/2023 technikum, które kształci na kierunku logistyka o specjalności wojskowej, posiada status certyfikowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej oddziału przygotowania wojskowego - informuje wodzisławskie starostwo powiatowe. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].