Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowiny Wodzisławskie odkrywają sprawę zwłok w spalonym busie

W listopadzie ubiegłego roku na jednej z działek w Wodzisławiu Śląskim spłonął bus, w którym mieszkał bezdomny mężczyzna. I chociaż we wraku pojazdu odkryto fragmenty szkieletu, sprawę prowadzono wyłącznie pod kątem podpalenia samochodu, a po dwóch miesiącach umorzono. Obecni na miejscu kryminalni uznali bowiem, że kości należały do zwierzęcia. Pozostawiono je we wraku, gdzie przeleżały do 7 marca tego roku. Wówczas na miejscu zdarzenia pojawiła się kolejna grupa śledczych. Tym razem w sprawie "znalezienia szczątków ludzkich".

Nowiny Wodzisławskie odkrywają sprawę zwłok w spalonym busie

W tym numerze ponadto zamieszczamy wywiady - z prezydentem Wodzisławia Mieczysławem Kiecą, z Piotrem Hojką - prezesem Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej oraz radnym powiatowym Józefem Sosneckim.

Ponadto w najnowszym numerze piszemy o oburzeniu mieszkańców efektami remontu ulicy Juranda w Pszowie oraz wyroku po apelacji w sprawie zwolnienia byłego zastępcy kierownika ZGKiM w Pszowie. Piszemy również o sprawie sądowej, jaką Mieczysław Kieca wytoczył Dezyderiuszowi Szwagrzakowi, a także o odwiedzinach w Godowie autora rzeźby rowerzysty - Dawida Klona.

W tym numerze relacjonujemy także ostatnie wydarzenia, m.in. Memoriał Jana Stolarza i Jerzego Gawliczka, Galę Sportu i Kultury Powiatu Wodzisławskiego oraz ostatnie Zawody Hobbyhorse w Wodzisławiu Śląskim, a także zebranie sprawozdawcze OSP Syrynia.

Zapraszamy do lektury!

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru Nowin Wodzisławskich

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].