Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ewa Gawęda: Pszów zawsze jest dla mnie ważny

Z Pszowem jestem związana od zawsze. W ostatnich latach, kiedy byłam senatorem, to przywiązanie do mojego miasta okazywałam nie tylko dobrą radą, ale również bardziej konkretnie, pomagając pozyskiwać jego włodarzom środki rządowe na realizację kolejnych inwestycji. Jestem również zawsze obecna na ważnych dla mieszkańców wydarzeniach. Przede wszystkim jednak staram się wspierać Was, mieszkańców Pszowa.

Ewa Gawęda: Pszów zawsze jest dla mnie ważny
Odkąd WOŚP gra w Pszowie wspierałam ją realizowaną przeze mnie akcją zdjęciową - wylicza Ewa Gawęda

Zawsze byłam obecna na ważnych dla Pszowa wydarzeniach. Tu podczas Pszowskiego Przeglądu Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Jako senator pełniłam patronat nad tym przeglądem, a laureatów zapraszałam do Senatu RP.

Organizowałam obchody Świętego Mikołaja dla dzieci ze świetlicy „Radość Życia” funkcjonującej przy Towarzystwie Przyjaciół Pszowa.

Podopiecznych świetlicy „Radość Życia” odwiedzałam również w czasie Świąt Bożego Narodzenia.

Zawsze ważne były dla mnie uroczystości patriotyczne, takie jak Święto Niepodległości w Pszowie. 11 listopada 2021 r. w Bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Pszowie odbyła się uroczysta Msza Święta za Ojczyznę.

Sprawnie funkcjonujące straże pożarne to podstawa naszego bezpieczeństwa. Dlatego zawsze starałam się brać aktywny udział w ważnych dla pszowskich OSP wydarzeniach i wspierać naszych strażaków.

Brałam udział w sesjach Rady Miasta w Pszowie poświęconych problemom zapylenia i zanieczyszczenia powietrza, związanych z działalnością zarządcy terenów po kopalni „Anna”.

Po moich rozmowach z Wodami Polskimi wygospodarowano kwotę 280 000 zł na przeprowadzenie odcinkowej konserwacji koryta cieku Syrynka na terenie miasta Pszów.

Na przebudowie drogi powiatowej 5036 S, czyli ul. Karola Miarki w Pszowie.

Wizja lokalna przy ul. Śląskiej. W rozmowach z władzami miasta podkreślałam konieczność oczyszczenia Potoku Jedłownickiego, który był mocno zamulony i porośnięty roślinnością.

Często odwiedzałam Urząd Miasta w Pszowie, by porozmawiać z burmistrzem Czesławem Krzystałą i skarbnikiem miasta Joanną Sową o problemach finansowych Pszowa. Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się ustabilizować fatalną sytuację finansową miasta, związaną z koniecznością zwrotu nienależnie pobranych podatków od wyrobisk górniczych.

Święta Wielkanocne 2021 r. Świąteczne upominki dla dzieci ze świetlicy „Radość Życia” w Pszowie przekazałam na ręce Pani Krystyny Tytko. Był to czas pandemii i nie mogłam osobiście wręczyć paczek podopiecznym Świetlicy.

Wzięłam udział w otwarciu Zielonej Pracowni w Szkole Podstawowej nr 3 w Pszowie-Krzyżkowicach. Mocno zabiegałam o to, by na zrealizowanie projektu szkoła ta otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Otwarcie punktu przyjmowania wniosków programu „Czyste Powietrze” w Pszowie. Dzięki temu, że udało mi się namówić burmistrza Pszowa do uruchomienia tego punktu, środki, które w ramach Programu można pozyskać, stały się bliższe mieszkańcom miasta.

Uroczystości 3 Maja w Pszowie, w których co roku starałam się uczestniczyć.

Wizyta edukacyjna w Przedszkolu nr 3 w Krzyżkowicach, gdzie gościłam wspólnie z Fundacją JSW. Razem tłumaczyliśmy, jak ważny dla naszego funkcjonowania jest węgiel koksowy, wydobywany w kopalniach Spółki.

Od początku byłam aktywna w sprawie zagospodarowania pszowskich terenów pokopalnianych. Na zdjęciu podczas roboczego spotkania w Urzędzie Miasta Pszów z władzami miasta i SRK w marcu 2020 r.

Wsparłam miasto pomocą w pozyskaniu dofinansowania w wysokości 852 000 zł z przeznaczeniem na remont ul. Żużlowej.

Podczas jubileuszu 90-lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszowie.

Dzięki Rządowemu Funduszowi Rozwoju Dróg Miasto Pszów pozyskało 1 278 867 zł na zadanie pn. „Remont ulicy Cisowej i Łanowej w Pszowie”.

Zawsze jestem na ważnych wydarzeniach w świetlicy „Radość Życia. Dlatego w listopadzie 2023 r. nie mogło mnie zabraknąć na jubileuszu 20-lecia świetlicy i Międzynarodowym Dniu Osób z Niepełnosprawnościami.

Aktywnie działałam na rzecz rewitalizacji obiektów oraz zagospodarowania terenu po zlikwidowanej Kopalni Węgla Kamiennego „Anna”.

Na podsumowaniu działalności OSP Pszów w 2024 r.

Dzień Dziecka z pszowskim stowarzyszeniem „Kaliber” na strzelnicy w Pszowie. Jestem aktywnym członkiem tego stowarzyszenia.

15. Bieg o Puchar Burmistrza Miasta Pszów. Startowałam w kategorii nordic walking po Pszowskim Lesie. Uwielbiam to miejsce!

Z grupą motorową Hanysy FG Pszów podczas jednego z finałów WOŚP w Pszowie.

Zawsze ważna była dla mnie współpraca z włodarzami Pszowa. Stąd na bieżąco mogłam interweniować w ważnych dla mieszkańców tematach, m.in. w sprawie zagospodarowania terenów byłej KWK „Anna”.

Angażowałam się w pomoc mieszkańcom Pszowa poszkodowanym w czasie nawałnic, jakie przeszły przez nasze miasto w maju 2021 r.

Podpisanie umowy na kompleksową modernizację drogi powiatowej 5036S, czyli ul. Karola Miarki w Pszowie. Inwestycja była warta ponad 15 mln zł.

Zorganizowałam obchody setnej rocznicy przyłączenia ziem powiatu wodzisławskiego do Polski.

Zaangażowałam się w pozyskanie środków rządowych na ratowanie zabytków. Dzięki temu do Pszowa trafiły fundusze na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej murów bazyliki.

Uczestniczyłam wspólnie z Policją w akcjach dotyczących bezpieczeństwa w mieście Pszów.

W czasie kiedy byłam senatorem do Pszowa trafiło ponad 30 mln zł rządowych środków. Realnie zmieniły one obraz naszej okolicy.

Sfinansowano z KWW Razem dla Pszowa

Ogłoszenie wyborcze

Ludzie

Ewa Gawęda

Była senator.