Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

„Wokół Herberta, czyli potęga smaku, albo sztuczny miód”. Poetycka uczta Dariusza Jakubowskiego na deskach Strzechy

Świętowanie Międzynarodowego Dnia Poezji trwało w RCK kilka dni i zakończyło się w sobotni wieczór 23 marca w sali kameralnej Domu Kultury Strzecha. Dariusz Jakubowski, aktor filmowy i teatralny zaprosił widzów na autorski monodram, zaskakujący, poetycko-muzyczny „stand up”.

„Wokół Herberta, czyli potęga smaku, albo sztuczny miód”. Poetycka uczta Dariusza Jakubowskiego na deskach StrzechyRCK

W programie „Wokół Herberta, czyli potęga smaku, albo sztuczny miód" wyraziście zabrzmiała platońska triada najważniejszych wartości. Dobro, prawda i piękno pojawiały się za pośrednictwem wierszy Baudelaire'a, Szymborskiej, Baczyńskiego czy Miłosza. Całość spektaklu wyznaczało herbertowskie pojęcie smaku, które Jakubowski przypomniał w brawurowej recytacji „Potęgi smaku". A pojawiała się przede wszystkim twórczość tytułowego poety i jego Pan Cogito w wielu odsłonach, w lekcji kaligrafii, przeczuciach eschatologicznych, powrocie czy w refleksji o cnocie. Herbert niezależnie od czasów zawsze jest aktualny, wszak to Książę Poetów, który rozumiał i opisywał świat jak nikt inny. Moc jego dzieła poczuli odbiorcy dzięki interpretacjom Dariusza Jakubowskiego, którym towarzyszyły utwory Jana Sebastiana Bacha grane przez Piotra Szafrańca, ale też pieśni w wykonaniu Katarzyny Thomas.

źródło: RCK

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].