Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wyniki eliminacji rejonowych 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

W ubiegłą sobotę, 23 marca, w RCK DK "Strzecha" mieliśmy okazję gościć uczestników eliminacji rejonowych 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, których organizatorem jest Towarzystwo Kultury Teatralnej we współpracy z Raciborskim Centrum Kultury.

Wyniki eliminacji rejonowych 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Fotorelacja już niebawem, a tymczasem przedstawiamy treść werdyktu:

Protokół z posiedzenia jury eliminacji rejonowych 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w dniu 23 marca 2024 w Raciborskim Centrum Kultury D.K. Strzecha przy ul. Londzina 38 w Raciborzu.

Jury w składzie:

  • Krzysztof Żyliński – przewodniczący,
  • Grażyna Tabor – członkini,
  • Anna Jezierska – członkini,

po wysłuchaniu 7 prezentacji postanowiło:

1. W turnieju RECYTACJA kategoria dorośli przyznać nagrodę Emilii Mazur.

2. W turnieju RECYTACJA kategoria szkół ponadpodstawowych – nagrody równorzędne otrzymują:

  • Milena Fuks
  • Marta Musioł
  • Felicja Pytlik

oraz wyróżnienia równorzędne:

  • Alicja Kwaśny
  • Sonia Liwa.

W turnieju poezji śpiewanej nie przyznano nagród i wyróżnień.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa, a laureaci – dyplomy kwalifikacji oraz nagrody.

Emilia Mazur, Milena Fuks, Marta Musioł oraz Felicja Pytlik zostały zakwalifikowane do eliminacji wojewódzkich w Opolu w dn. 18 – 19 maja 2024.

Na tym protokół zakończono i podpisano:

Krzysztof Żyliński

Grażyna Tabor

Anna Jezierska

Racibórz, 23 marca 2024 roku

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za podzielenie się w nami swoją wrażliwością i czasem, a laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w Opolu podczas eliminacji wojewódzkich.

źródło: RCK

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].