Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

NEWSLETTER WuCKowy

Wodzisławskie Centrum Kultury przedstawia repertuar imprez i seansów w kinie Pegaz.

NEWSLETTER WuCKowy

Repertuar imprez

 • 22/03 18:00 „Mianujom mie Hanka” - spektakl teatralny na podstawie tekstu Alojzego Lysko, Teatr Korez, w głównej roli Grażyna Bułka, sala widowiskowa, bilet: 80 zł (wydarzenie wyprzedane)
 • 23/03 10:00-12:00 Warsztaty z kaligrafii, prowadzenie: Monika Kruczek (www.piekneslowa365.pl), zapisy, bilet: 45 zł
 • 23/03 17:00 „Prawdziwa historia” - premiera spektaklu Teatru Tańca Memento, sala widowiskowa, bilet: 35 zł
 • 27/03 9:00, 11:00 Święto Teatru Małego Widza, spektakl „Królowa Śniegu” w wykonaniu Teatru Szydło, warsztaty, poczęstunek, zapisy, bilety: 25 zł

Seanse w Kinie Pegaz

 • 26/03 18:00 „Czasem myślę o umieraniu”, komediodramat, +16, 91 min.
 • 26/03 20:00 „Cięcie!”, komedia, +16, 110 min.
 • 27/03 15:00 „Cięcie!”, komedia, +16, 110 min.
 • 27/03 17:00 „Czasem myślę o umieraniu”, komediodramat, +16, 91 min.
 • 27/03 19:00 Kino Konesera: „Hańba”, dramat, +16, 103 min.
 • 28/03 18:00 „Cięcie!”, komedia, +16, 110 min.
 • 28/03 20:00 „Czasem myślę o umieraniu”, komediodramat, +16, 91 min.

„Dobry wieczór Państwu” to monodram w niebanalnym duecie. Materna i Bołądź tworzą półtoragodzinną zabawę z publicznością, przestrzegając przed wpływem współczesnej rozrywki na nasze umysły. Spektakl ten będzie do zobaczenia na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury już 13 października o 18:00. Więcej TUTAJ

Emocje są nośnikiem informacji i towarzyszą nam całe życie. Warto więc nauczyć się, jak działają i w jaki sposób sobie z nimi radzić. I o tym m.in. rozmawiać będzie młodzież podczas kolejnego spotkania „AkceptacJA”, w ramach cyklu warsztatów organizowanych przez Wodzisławskie Centrum Kultury. Bezpłatne ruchowe zajęcia rozwojowe odbędą się 6 kwietnia o 15:00. Tym razem zapraszamy do nowej siedziby „Młode miasto”, mieszczącej się na Rynku 24. Więcej TUTAJ

Inspirujących spotkań z rękodziełem dla młodzieży i dorosłych w Wodzisławskim Centrum Kultury ciąg dalszy. Tym razem, na życzenie uczestników poprzedniego spotkania z cyklu „Tu i teraz", zapraszamy na warsztaty tworzenia zawieszek i wosków sojowych. Ponowne spotkanie prowadzone przez firmę Lume Candles odbędzie się 5 kwietnia o 17:00.

Czy rozdzielone połówki pomarańczy stanowią koniec jedności? Czy dla wielkiej miłości każda połówka potrafi zrobić wszystko czy prawie wszystko? Tego dowiemy się podczas spektaklu „Dwie połówki pomarańczy”, który odbędzie się 13 maja o 18:00. Więcej TUTAJ

Anna, Elsa, Śnieżka, Arielka i inne bajkowe księżniczki na wyciągnięcie ręki! Już dziś zapraszamy na barwny, muzyczny spektakl dla dzieci „Urodziny Elsy - Bal Księżniczek”. Wydarzenie odbędzie się 10 listopada o 11:00. Więcej TUTAJ

Anita Lipnicka powraca z premierowym materiałem. O tym, co w tym czasie przeżyła, za czym tęskni, o czym wciąż marzy, czego nie może zapomnieć, dowiecie się już podczas koncertu artystki w WCK. Ta pojawi się na deskach naszej sceny 14 kwietnia. Więcej TUTAJ

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na:

www.facebook.com/WuCeKa/ 

www.facebook.com/AmatorskiRuchArtystyczny/ 

www.facebook.com/kinopegaz/ 

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania/przeniesienia wydarzeń.

źródło: WCK

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].