Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ślubowanie uczniów klas mundurowych w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA]

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego imienia Stanisława Wyspiańskiego w Jastrzębiu-Zdroju złożyli dzisiaj uroczyste ślubowanie. Ceremonia odbyła się w Parku Zdrojowym. Na uroczystości licznie pojawili się członkowie rodzin mundurowych oraz zaproszeni goście.

Ślubowanie uczniów klas mundurowych w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA]KMP Jastrzębie-Zdrój
Tradycyjnie uroczystość ślubowania została uświetniona poprzez pokaz musztry.

Uczniowie pierwszej klasy III Liceum Ogólnokształcącego z klas: policyjnych, pożarniczych i penitencjarnych składali dziś ślubowanie na szkolny sztandar, powtarzając słowa przysięgi.

- Ślubowanie - to wydarzenie, które na długo zostanie w pamięci uczniów, ich rodziców oraz gości, którzy uczestniczyli w uroczystości - podkreśla oficer prasowa jastrzębskiej policji, st. asp. Halina Semik.

Przysięgę złożyli w obecności zaproszonych gości - urzędników, a także reprezentantów służb mundurowych, m.in. podpułkownika Andrzeja Kuca - szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Rybniku, mł. insp. Tomasza Hynka - komendanta miejskiego policji, st. bryg. Wojciecha Piechaczka - komendanta PSP, majora Macieja Szmelczerczyka - zastępcy dyrektora Zakładu Karnego, Grzegorza Osóbkę - komendanta Straży Miejskiej.

- Przez najbliższe trzy lata adepci klasy o profilu mundurowym będą nie tylko zgłębiać tajniki służb mundurowych, ale również dawać przykład dobrej, obywatelskiej postawy. Dzięki zdobytej podczas kształcenia wiedzy i umiejętności z pewnością łatwiej oraz bezpieczniej poradzą sobie z trudnościami życia codziennego. Jeżeli w przyszłości zdecydują się zasilić szeregi Policji, będą mieli również możliwość wykorzystania jej w celu zapewnienia bezpieczeństwa i niesienia pomocy innym - podkreśla rzecznik komendy.

Na uroczystość przybyli także absolwenci tej szkoły, którym udało się spełnić marzenie o pracy w mundurze i którzy dali przykład, że marzenia się spełniają i warto do nich dążyć.

- Życzymy wszystkim uczniom III Liceum Ogólnokształcącego o profilu mundurowym samych sukcesów w ich przyszłej służbie i wielu pozytywnych wrażeń podczas pełnienia służby dla swojego kraju - zwraca się st. asp. Halina Semik do młodzieży.

Tradycyjnie uroczystość ślubowania została uświetniona poprzez pokaz musztry.

źr. KMP Jastrzębie-Zdrój, oprac. sqx

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~JanSojek (89.64. * .32) 26.03.2024 00:02

Kolejne miejsce gdzie Pani Prezydent i Radny Satława promują się przed wyborami czas na działania a nie zdjęcia

~AlejaJózefa (199.195. * .180) 25.03.2024 08:06

Już mają mundurowe zwyczaje, lubią przechodzić przez ulicę na czerwonym świetle.

~Ksylometazolin (91.221. * .12) 23.03.2024 20:44

Mięso armatnie 2026

~Kuuuuba (85.202. * .83) 23.03.2024 14:59

Panstwo Polskie i politycy nim kierujacy z chęcią pokazuja tego typu wydarzenia – oj ,ach ,ech ,cudownie – , tylko czy Ktokolwiek wpadl na pomysł i zrealizował aby osobom ktore odbyły darmową co najmniej roczną zasadniczą sluzbe wojskowa przyznac chociaż 1% ulge podatkową gdyż gdy inni zarabiali to Oni służyli.
Tak wiec po czynach Ich poznacie a nie po ach-ech jacy Oni cudowni.

~Zenek98 (89.72. * .149) 23.03.2024 11:30

A przysięgali, że maturę zdadzą? Jakoś z tym to troszkę na bakier mają...

~TPW (37.96. * .133) 23.03.2024 10:58
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu