Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Łukasz Dwornik: "Zbudujmy razem piękny Śląsk"

Rozmowa z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości do Sejmiku Wojewódźtwa Śląskiego - Łukaszem Dwornikiem.

Łukasz Dwornik: "Zbudujmy razem piękny Śląsk"FOT: Visual Art

Zdecydował się Pan na start w wyborach do Sejmiku Województwa Śląskiego, skąd powyższa decyzja?

Dzień dobry. Decyzja jest konsekwencję wcześniejszych ustaleń i postawieniem przede mną nowych zadań, dlatego przyjąłem propozycję z satysfakcją ale i odpowiedzialnością. Pracę dla całego województwa będę traktował niezwykle poważnie, wpierw jednak musze zostać wybrany. Zdecydują wyborcy, których bardzo proszę o głos. Startuję z pozycji Nr 2 na liście Prawa i Sprawiedliwości. W Sejmiku będę reprezentował sprawy gmin i powiatów naszego regionu.

Rozumiem, że postawienie na Pana jako kandydata do Sejmiku nie było niespodzianką?

Trochę było, z drugiej jednak strony jestem radnym miasta prawie 10 lat. To całkiem spore doświadczenia. Zawsze patrzę nieco szerzej na podejmowane w samorządzie decyzje, przyszłościowo i całościowo. Sejmik wojewódzki jest odpowiedzią na moje spojrzenie i bieżącą działalność. Tym bardziej, że dobrze znam region począwszy od Rybnika, Raciborza i Jastrzębia-Zdroju, a skończywszy na Żorach i Wodzisławiu Śląskim wraz z gminami wszystkich powiatów.

Przewrotnie zapytam, czy miasta i gminy naszego regionu mają się dobrze?

Na tak postawione pytanie odpowiem, że „raz lepiej, a raz gorzej”. W mojej ocenie należy przede wszystkim wzmocnić ich atrakcyjność. Przywrócenie do życia rybnickiego Campusu akademickiego jest podstawą, wzmocnienie prestiżu naszych uczelni oraz uatrakcyjnienie ich oferty to rzecz kolejna. Inaczej nie zatrzymamy młodych ludzi w rodzinnych miejscowościach. Rozwój inwestycyjny dla dobrych miejsc pracy. Warto skorzystać z żorskich rozwiązań gospodarczych, to duży atut tego miasta.

Jakich działań może jeszcze dotyczyć atrakcyjność?

Procesy rewitalizacji muszą być lepiej dobrane, a w zasadzie powinny być racjonalne, mam na myśli lepszy dobór funkcjonalności budynków i płynących z tego tytułu korzyści dla mieszkańców. Współfinansowanie działań termomodernizacyjnych powinno być sprawiedliwe, czyli z równym wsparciem z poziomu samorządów.

Dziękuję za rozmowę.

Materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość

Ogłoszenie wyborcze