Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Księdzu Adrianowi przybyło followersów

11 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nędzy odbyło się spotkanie autorskie z ks. Adrianem Chojnickim. Uczestniczyli w nim mieszkańcy różnych zakątków Śląska.

Księdzu Adrianowi przybyło followersówGmina Nędza

Skąd jesteś? – pytał ksiądz Adrian uprzednio uścisnąwszy dłoń każdej osoby z publiczności. W odpowiedzi słyszał nazwy różnych miejscowości na Śląsku. Działający na TikToku jako Padre Adriano Adrian Chojnicki – ksiądz katolicki w niekonwencjonalny sposób przybliża słowo Boże i ma spore grono fanów. – Moim marzeniem było napisać książkę – mówił o sobie podczas spotkania w Nędzy i dodał, że w dzieciństwie zamiast czytania wolał bardziej żywiołowe zajęcia. Jednak z przyjemnością zgłębiał lektury szkolne, a później uwielbiał „Żywoty świętych”. Jak sam podkreślał, pragnie być kreatorem własnych przeżyć – przeżywać intensywnie i głęboko, a nade wszystko ceni sobie spotkania z drugim człowiekiem. I z Bogiem oczywiście. Nie lubi bylejakości. Jego widzowie na tik-toku też nie. – Oglądam, wnuczka mi pokazała. Jesteśmy zachwycone – mówiła kobieta w czasie spotkania. – Teraz na pewno przybędzie księdzu followersów – dodawali inni.

Publikacja powstała we współpracy z Gminą Nędza oraz jest współfinansowana z jej środków

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].