Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Katowicach rozpoczęło działalność Ministerstwo Przemysłu

W piątek, 1 marca odbyło się oficjalne rozpoczęcie działalności Ministerstwa Przemysłu, które swoją siedzibę ma w Katowicach.

Andrzej Domański, Marzena Czarnecka i Borys Budka.

Powołanie ministerstwa na Śląsku zapowiadano od początku istnienia koalicji rządzącej. Nowym ministrem jest Marzena Czarnecka.

- Ministerstwo Przemysłu rozpoczyna swoją działalność. Wypełniamy zobowiązania, które złożyliśmy 15 października – mówiła podczas konferencji prasowej minister Marzena Czarnecka.

– Główną inwestycją są ludzie, a w tym regionie jest mnóstwo osób zatrudnionych w przemyśle. Mam w swoim sercu cel, żeby żyło się im coraz lepiej, żeby były coraz lepsze wspomnienia związane z Górnym Śląskiem – mówiła Marzena Czarnecka.

Nowe ministerstwo powstało w oparciu o niektóre komórki organizacyjne Ministerstwa Aktywów Państwowych. Według Borysa Budki, utworzenie resortu przemysłu na Śląsku to docenienie regionu, który przez dziesięciolecia stanowił o tym, że Polska mogła się rozwijać.

- Będziemy pokazywać region nie tylko od strony węglowej. Chcemy przede wszystkim pokazywać, że jest tu wielki potencjał przemysłów kreatywnych, transformacji energetycznej i potencjał ludzi, którzy potrafią ciężko pracować i odnajdować się w różnych gałęziach przemysłu. To dopiero pierwszy krok – wyjaśniał minister aktywów państwowych Borys Budka.

Jak informuje strona ministerstwa, nowo powstały resort nie ograniczy się jedynie do spraw lokalnych czy górnictwa.

– Przedmiotem działalności będzie nie tylko górnictwo i hutnictwo, ale również gospodarka ropą, gazem i oczywiście polityka atomowa państwa polskiego – poinformowała Marzena Czarnecka.

źródło

https://www.gov.pl/web/premier/ministerstwo-przemyslu-start

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~bobo1 (5.173. * .147) 03.03.2024 18:30

Stołki dla rodziny na swoim żeby kasa pasowala

~Jacieeee (77.222. * .146) 03.03.2024 13:52

Hehehe...zabrakło ministerialnych stołków krewniakiem , więc.....UTWORZONO NOWE MINISTERSTWO ; DDD

~Normalny1 (91.204. * .132) 02.03.2024 22:40
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

I znowu najmądrzejszy,sza..to sem ja..a że pisiory pochowały swoje pochodzenie,tak jak ty teraz każdy pisuar który startuje w wyborach wstydzi się że jest z pisu a że klocowa swoją córkę, a inni pisuary wystawiły swoją rodzinę nie przeszkadza,

~Ja11 (84.234. * .121) 02.03.2024 22:02
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Jak to w Katowicach, przecież powinno być w Rybniku.

~winfryd (89.64. * .15) 02.03.2024 18:17
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A co wyście myśleli...dopiero 2 miesiące u koryta a już obsada stanowisk swoimi...o jest ta ich uczciwość a Gomułka kły szczerzy !!!

~Orban (212.244. * .194) 02.03.2024 13:27
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Śląsk powinien być autonomiczny i niezależny od Warszawki to wtedy dobrze by na tym wyszli.

~Tu (87.207. * .139) 02.03.2024 11:33
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A co to gadoska startuje do sejmiku śląskiego a miało być bez powiązań rodzinnych szybko skończyły się hasła o uczciwości

~To_sem_ja (37.248. * .5) 02.03.2024 10:40
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Prezesem honorowym będzie Bieńkowska. Ina wie, jak się to robi...