Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rok 2023 na śląskich drogach. Takiego wyniku nie było od wielu lat [ZDJĘCIA]

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się narada służbowa kierownictwa wydziałów ruchu drogowego. Głównym celem spotkania było podsumowanie 2023 roku na śląskich drogach.

Rok 2023 na śląskich drogach. Takiego wyniku nie było od wielu lat [ZDJĘCIA]śląska policja
Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych nadal było nieustąpienie pierwszeństwa, niezachowanie bezpiecznej odległości i nadmierna prędkość.

Naradzie kierownictwa wydziałów ruchu drogowego, w której udział wziął zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach insp. Jacek Stelmach, przewodniczył podinsp. Krzysztof Stankiewicz – naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach.

Tematem spotkania były zagadnienia związane ze stanem bezpieczeństwa w ruchu drogowym w województwie śląskim.

Rok 2023 był najbezpieczniejszym rokiem od ostatnich dziewięciu lat. W 2023 roku odnotowaliśmy 1878 wypadków, w których 127 osób zginęło, a 2185 zostało rannych. W porównaniu do tego samego okresu 2022 roku, to mniej o: 110 wypadków, 28 osób zabitych i 79 rannych.

Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych nadal było nieustąpienie pierwszeństwa, niezachowanie bezpiecznej odległości i nadmierna prędkość.

Ważnym aspektem narady stała się także wymiana doświadczeń i rozwiązań, przyjętych w poszczególnych jednostkach w zakresie nadzoru oraz zadań realizowanych przez komórki ruchu drogowego.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~rusalka (212.44. * .25) 02.03.2024 22:01

Jacy ci policanci dorze najedzeni.
Pilka lekarska wciaz rzuca?