Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zapuść korzenie - historia pisana bagnetami, czyli wojenne losy naszych przodków

To już drugie spotkanie z cyklu warsztatów genealogicznych „Zapuść korzenie”. Ostatnim razem zmierzyliśmy się z podstawowymi typami XX i XIX w. dokumentów takimi jak akta USC czy parafialne księgi urodzeń, małżeństw i zgonów.

Zapuść korzenie - historia pisana bagnetami, czyli wojenne losy naszych przodków

W poniedziałek 4 marca 2024 r. o 18:00 Dom Kultury Chwałowice zaprasza na warsztat: Zapuść korzenie - historia pisana bagnetami, czyli wojenne losy naszych przodków.

Tym razem sięgniemy do rodzinnych opowieści o wojennych losach naszych przodków. Odpowiemy sobie na pytanie w jakich źródłach i bazach możemy znaleźć informacje o służbie wojskowej, udziale w powstaniach, represjach wojennych i frontowych ofiarach osób, które od wieków zamieszkiwały miejscowości naszego regionu.

Warsztat poprowadzi Adam Miera. Pracownik Muzeum w Wodzisławiu Śląskim, prowadzący cykl zajęć „Genealogia od kuchni”. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, członek Stowarzyszenia Działań Lokalnych Spichlerz w Czernicy, aktualnie w trakcie studiów podyplomowych: Genealogia. Teoria i praktyka na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W ramach swojej przygody z genealogią trwającej już blisko 8 lat związany badawczo z ziemią rybnicką, wodzisławską i raciborską.

Wstęp 10 zł – wejściówki dostępne w kasie domu kultury lub w sprzedaży internetowej.

link do wydarzenia na FB:

https://www.facebook.com/events/25254533640827211 

źródło: DK Chwałowice

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].