Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Trwają przygotowania do jubileuszu 100-lecia archidiecezji katowickiej

W ramach jubileuszu przewidziano liczne pielgrzymki, celebracje w różnych kościołach archidiecezji, jubileusze poszczególnych środowisk oraz wiele innych wydarzeń. Aktualny etap przygotowań obejmuje m.in. opracowanie szczegółowego kalendarium.

Trwają przygotowania do jubileuszu 100-lecia archidiecezji katowickiejRafał Bogacki /Foto Gość
W ostatnim czasie w Kurii Metropolitalnej w Katowicach odbyło się spotkanie przygotowujące program wydarzeń z okazji 100-lecia istnienia archidiecezji katowickiej.

W październiku 2025 r. archidiecezja katowicka będzie przeżywać 100-lecie istnienia. Z tej okazji w ostatnim czasie w Kurii Metropolitalnej w Katowicach odbyło się spotkanie przygotowujące program wydarzeń.

Jak już zaplanowano, jubileusz rozpocznie się w wigilię Uroczystości Chrystusa Króla w katowickiej katedrze. Poprzedzi go dziewięciotygodniowa nowenna. Jej początek zaplanowano na 12 września – wspomnienie Matki Bożej Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji.

Odpowiedzialny za organizację jubileuszu jest bp Adam Wodarczyk. W trakcie spotkania przypomniał, że obchody 100. rocznicy ustanowienia diecezji katowickiej wypadają w tym samym czasie, w którym Kościół powszechny będzie przeżywał Rok Jubileuszowy ogłoszony przez papieża Franciszka. Hasło towarzyszące obu wydarzeniom będzie takie samo: Pielgrzymi nadziei.

W ramach jubileuszu przewidziano liczne pielgrzymki, celebracje w różnych kościołach archidiecezji, jubileusze poszczególnych środowisk oraz wiele innych wydarzeń. Aktualny etap przygotowań obejmuje m.in. opracowanie szczegółowego kalendarium.

Przypomnijmy, że diecezja katowicka została ustanowiona 28 października 1925 r. przez papieża Piusa XI bullą „Vixdum Poloniae unitas”. 25 marca 1992 r. papież Jan Paweł II podniósł ją do rangi archidiecezji bullą „Totus Tuus Poloniae populus”.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Amen (178.27. * .145) 04.03.2024 23:09
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Calais (178.27. * .145) 01.03.2024 13:23
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu