Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jacek Wojciechowicz ogłosi w piątek swój start w wyborach prezydenckich w Raciborzu

Były wiceprezydent Warszawy oraz w latach 90. ubiegłego wieku - Raciborza będzie rywalizował z Dariuszem Polowym, Arturem Kowalskim i Michałem Fitą o urząd włodarza miasta. Oficjalna prezentacja odbędzie się w PCS-ie. Wojciechowicz będzie kandydatem szerokiego grona ugrupowań. Zaprezentują się też kandydaci do rady miasta i powiatu. W środę wieczorem Wojciechowicz z Tadeuszem Wojnarem byli na sesji miejskiej, obserwowali przebieg obrad z widowni.

Jacek Wojciechowicz ogłosi w piątek swój start w wyborach prezydenckich w Raciborzu
Jacek Wojciechowicz przyszedł na sesję Rady Miasta Racibórz 28 lutego. Towarzyszył mu Tadeusz Wojnar. W trakcie obrad rozmawiał z nimi na widowni Mirosław Lenk

Materiał wideo:

Ankieta

Na kogo oddasz głos wyborach na prezydenta Raciborza?
Zobacz więcej

Jak anonsuje KWW Razem dla Raciborza w piątek 1 marca o godzinie 18:00 Powiatowe Centrum Sportu w Raciborzu, przy ul. Klasztornej 9 stanie się areną największego wydarzenia politycznego w mieście i powiecie raciborskim.

Odbędzie się tam konwencja wyborcza łącząca siły wszystkich środowisk opozycyjnych, w tym: Komitetu Wyborczego Wyborców Razem dla Raciborza, Komitetu Wyborczego Wyborców Razem dla Ziemi Raciborskiej, Komitetu Wyborczego Wyborców Koalicja 15 Października, Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Lewica, Trzeciej Drogi PSL oraz Szymona Hołowni.

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia zostaną zaprezentowani kandydaci na radnych miasta Racibórz, radnych powiatu, a także wspólny kandydat na Prezydenta Miasta Racibórz, popierany przez wszystkie środowiska opozycyjne – Jacek Wojciechowicz - zapowiadają w Razem.

Jacek Wojciechowicz poprzednio zjawił się w Raciborzu na otwarcie biura senatorskiego Henryka Siedlaczka. Na zdjęciu jest także jego syn

Konwencja będzie okazją do zapoznania się z planami na przyszłość miasta oraz platformą dialogu pomiędzy kandydatami a mieszkańcami - deklarują organizatorzy.

W wydarzeniu mają wziąć udział uczestnicy o ogólnopolskim znaczeniu, w tym posłowie z regionu oraz najwyżsi przedstawiciele Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.

To ważne wydarzenie bez wątpienia będzie miało znaczący wpływ na lokalną scenę polityczną - przekazał inicjator eventu KWW Razem dla Raciborza.


19 lutego Alan Wolny rozesłał do lokalnych mediów poniższą informację.

Szanowni Państwo,

Jest mi niezwykle przyjemnie poinformować Państwa, że pierwszy formalny krok na drodze zmian w Raciborzu i powiecie raciborskim, czyli założenie komitetu wyborczego, stało się faktem.
15 października zeszłego roku jako wyborcy opowiedzieliśmy się za zmianą i za współpracą. Wybraliśmy zgodę. Wybraliśmy w większości ludzi spośród różnych środowisk politycznych, którzy patrzyli na to co łączy, a nie dzieli.
Ten duch i ta siła nadal buduje, a głosy o jednej wspólnej liście, przekute zostały w rzeczywistość. Powstała: Koalicja 15 października. Czyli koalicja wszystkich ugrupowań demokratycznych budujących obecnie rząd w Polsce. Przede wszystkim jednak koalicja ludzi zdeterminowanych, twardo stąpających po raciborskiej ziemi. Ludzi doświadczonych i tych, którzy chcących zmian.
Tak jak wspomniałem na wstępie, powołanie komitetu wyborczego to pierwszy krok. Kolejnym jest nasze wspólne działanie, nas mieszkańców i za siedem tygodni wygrana.
Dopilnuję tego osobiście, Alan Wolny

Ludzie

Jacek Wojciechowicz

Prezydent-elekt Raciborza i były wiceprezydent Warszawy

13 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~cie_kawy (178.43. * .182) 29.02.2024 21:52

Słaby kandydat i zniechęcający promotor. Platformo raciborska, co ty robisz do k... nędzy?

~GronkiewiczWaltz (83.4. * .237) 29.02.2024 20:15

W Raciborzu tyle starych kamienic jest do oddania deweloperom i kuratorom. Inaczej nie można wytłumaczyć pojawienie się tego typa z warszawskiego odpadu.

~niejestemrobotem (46.223. * .219) 29.02.2024 08:24

Wie ktoś może, dlaczego okna w tej sali są zawsze zasłonięte kotarami?

~DoLebus (46.134. * .19) 29.02.2024 08:11

A spotkanie z Andrzejem Dudą na hali OSiR organizowane przez Polowego. Odwołane zajęcia, hala służąca funkcją sportowym, godziny przygotowań i wyłączenia obiektu. Wtedy było ok.

~Lebus (46.204. * .82) 29.02.2024 07:53
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Czym innym jest komercyjny najem sali konferencyjnej, która służy do konferencji, a czym innym najem sali sportowej na cele pozasportowe i pozbawienie w tym czasie możliwości uczestnictwa w zajęciach, które zostały odwołane. PCS zostało powołane by wykonywać zadania należące do zadań własnych powiatu. Do celów statutowych PCS należą kultura fizyczna, sport i turystyka, rekreacja, promocja zdrowia i wychowania fizycznego. Wydarzenie pewnie wpisuje się w turystykę, z Warszawy do Raciborza. Nie rozumiem oburzenia.

~CoTuSięDzieje (78.31. * .43) 29.02.2024 07:29
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

To ten rozwalony na krześle? Piękny sweterek, mój dziadek też taki miał

~DoTolekBanan85 (46.134. * .19) 29.02.2024 07:26
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Portowy i PiS pięć lat temu też wykorzystali infrastrukturę powiatową do swojego politycznego hepoeningu organizując konwencje na powiatowym Zamku Piastowskim. Wtedy nie biłeś na alarm.

~BetonChceWrócić (46.134. * .46) 29.02.2024 07:14
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

I tak Trzecia Droga, Alan, Julka, Maciej, Paweł i inni piewcy nowej demokracji stali się tradycyjnie frajerami betonowego układu Tadka Wojnara, który chce wrócić z jakimś wyrzuconym i bezrobotnym staruszkiem nie chcianym w Warszawie. Liczyłem, że może ta Trzecia Droga namiesza w Raciborzu, coś nowego wniesie. Ale widać że dali się wykolegować jak kiedyś Myśliwy z kolegami i dają dziś… „twarzy” temu co oznacza TW: kolesiostwo, brak dyskusji, betonowanie i ręczne sterowanie, niszczenie Budżetu Obywatelskiego i uwalanie pomysłów opozycji. Komedia. Młodzi Demokraci zostali twarzami starego betonu… Ale klęska. Zresztą bez szans na zmienienie Polowego, którego chcieliście drmokratyzować

~TolekBanan85 (5.172. * .185) 29.02.2024 06:28
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

No brawo! Czy można wykorzystywać infrastrukturę powiatową do politycznych hepeningow? Co z dziećmi, które w tych godzinach miały mieć tam zajęcia? Ciekawe czy koszt sali, jaki będzie wykazany w sprawozdaniu wyborczym będzie taki sam jak koszt wynajmu sali przez mieszkańców? A salę trzeba jeszcze przygotować. To wiele godzin wyłączenia z użytkowania.

~AlanNie (45.151. * .135) 29.02.2024 00:30
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~tymoteusz9832 (46.134. * .132) 29.02.2024 00:09
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Jacek Wojciechowickatastrofa. Żal patrzeć na gostka.

~TeresaTeresaD (46.134. * .112) 29.02.2024 00:07
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Układ z Wileńskiej sięgnął po starszego pana ze stolicy. To znaczy że gonią w piętkę.

~RomekMaj (45.134. * .239) 29.02.2024 00:05
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Z Warszawy do Raciborza na emeryturę. Słabe to, oj słabe.