Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zawada: Dziura przy bocznej ul. Oraczy już załatana! Jest też deklaracja przejęcia drogi

Nie minął tydzień od publikacji na naszych łamach artykułu o głębokiej wyrwie w mostku na bocznej ul. Oraczy, a służby miejskie już zamknęły temat. Przez ostatnie kilka dni sporo działo się w rejonie ul. Oraczy. 

Zawada: Dziura przy bocznej ul. Oraczy już załatana! Jest też deklaracja przejęcia drogiska
Po dziurze w bocznej ul. Oraczy w zasadzie nie ma już śladu.

Zawada: Dziura przy bocznej ul. Oraczy już załatana! Jest też deklaracja przejęcia drogi

Przypomnijmy, że w środę 21 lutego opublikowaliśmy na łamach portalu Nowiny.pl artykuł na temat dziury w drodze, a raczej głębokiej wyrwy, która powstała w Zawadzie przy bocznej ulicy Oraczy. Wówczas, po dwóch wizytach na miejscu służb okazało się, że droga jest położona na terenie prywatnym, choć miasto wykonało wiele lat temu nawierzchnię, a także przy okazji remontów, kierowane były tutaj objazdy. Położenie drogi na prywatnym terenie było dla urzędników argumentem, który blokował jakąkolwiek możliwość działania, nie mówiąc już o załataniu dziury. 

O sprawie pisaliśmy tutaj> Czyja jest dziura w drodze?

Po naszym artykule sprawa poruszona została także na spotkaniu prezydenta z mieszkańcami dzielnicy, kiedy to Mieczysław Kieca zapowiedział, że po spotkaniu porozmawia z mieszkańcami, a w najbliższych dniach także przyjedzie na ul. Oraczy i zobaczy w czym tak naprawdę tkwi problem. Tak też się stało, bo w poniedziałek 26 lutego prezydent pojawił się na miejscu, gdzie przeprowadzono wizję lokalną z udziałem mieszkańców. Padły na niej zapowiedzi przejęcia terenu pod drogą przez miasto, aż do ulicy Chełmońskiego, co pozwoli na prowadzenie w tym miejscu remontów i jednocześnie zlikwiduje problem, z jakim musieli borykać się mieszkańcy. 

Nie trzeba było długo czekać, bo już we wtorek 27 lutego, dziura w mostku nad rurą przepustową była już załatana! Ba, nawet mniejsze dziury, w których tworzyły się kałuże, także zostały zalepione asfaltem. - Dobrze, że całą sprawę udało się szybko zakończyć i nie doszło do niebezpieczeństwa w tym miejscu, bo dziura stwarzała realne zagrożenie. Dziękujemy służbom za szybkie działanie, ale też ta sprawa pokazuje, że jeśli są chęci, to da się coś zrobić - mówią zadowoleni mieszkańcy. 

Ludzie

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

17 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~miglanc (192.42. * .204) 01.03.2024 09:00

~dia_log - po pierwsze czytaj ze zrozumieniem co ludzie piszą, po drugie - sprawnie omijacie urzędasy sedno problemu - Rybnik i Racibórz "autostrady" Jastrzębie Pawłowice - nowe obwodnice, Wodzisław .........

~dia_log (46.134. * .236) 01.03.2024 08:37

Zrozumcie, że to naprawdę robi się już nudne. To , że jesteście po podstawówce to widać po wpisach .Nie odnoszę się do wykształcenia a do zrozumienia tematu.Przykro mi to pisać , lecz narracja używana przez was nie pozostawia pola do dyskusji gdyż jest nastawiona na konfrontację. Z MGool można podyskutować z Wami nie ma takiej możliwości. Tak ja to widzę z mojej perspektywy.

~kisiel1 (162.247. * .213) 01.03.2024 08:15
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

doniżeeejj - kolego ale zrozum że w nosie to mamy, mogą być nawet po podstawówce, liczą się efekty - a jakie efekty to zachęcam do podróży do Raciborza czy Rybnika, no tak w końcu każdy kto chce w mieście nowoczesnej infrastruktury na miarę 21 wieku jest dla was urzędasy ignorantem - doszliśmy do takiego poziomu że ludzie są szcześliwi z powodu załatania jakiejś małej dziurki

~doniżeeejj (5.184. * .108) 29.02.2024 23:37

A nie przyszło wam do głów,że urzędnicy może nie są tytanami pracy są po studiach specjalistycznych mają uprawnienia drogowe i inne wymagające ŕóżnych szkoleń i zdania egzaminów. Czytanie tych waszych ignoranckich wpisów gdzie piszecie o sprawach o których nie macie żadnego pojęcia naprawdę może oburzać.

~kisiel1 (107.189. * .7) 29.02.2024 22:25
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

vviesniak - wystarczy poczytać ten czy inne wątki, jest grupa urzędasów oddelegowanych do siania fermentu na forach i bronienia swojej niekompetencji, nie wolno pisać że Rybnik czy Racibórz budują "autostrady" nie wolno pisać że Wodzisław ma najgorsze drogi w regionie, czasem mam wrażenie że to sam Mieczysław czy Jan piszą tutaj żeby wybielić 20 lat swojego "rządzenia"

~głupichniesieją (188.137. * .10) 29.02.2024 21:10

Po pierwsze to kłamiesz pisząc, że nie ma różnicy w korkach pomiędzy Wodzisławiem a Rybnikiem. Jest i to nieporównywalna w Wodzisławiu korki zdarzają się na drodze pomiędzy Rybnicką a 26 Marca obok Jysk, na Jastrzębskiej. Teraz po wybudowaniu Eko Okien na Młodzieżowej. W Rybniku jest tego nieporównywalnie więcej np. na drodze od Rydułtów są korki aż do lasu ponad kilometr. Ironię pominę bo to brednie.

~vviesniak (46.134. * .243) 29.02.2024 15:58
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Codziennie jeżdżę między 14 a 16 i przez Wodzisław, i Rybnik, korki tu i tam. Jakoś różnicy nie widzę... a nie, czekaj... Rybnik kończy budować bezkolizyjną, dwujezdniową obwodnicę i niebawem pozbędzie się z centrum ruchu tranzytowego. Wodzisław zalepił dziurę na bocznej drodze w Zawadzie i poprawił tym komfort 0,01 % mieszkańców :) ten sukces nie byłby możliwy bez aktywnej postawy jaśnie nam panujących włodarzy i aktywnych społeczników, którym należą się podziękowania, uznanie i pokłony, a szczególnie Panu Janowi, bez którego nie byłoby niczego :)))

~Czytajzezrozumieniem (5.184. * .22) 29.02.2024 13:25
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~martynus1 (185.220. * .37) 29.02.2024 13:03
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

doniżejj - uderz w stół, a nożyce się odezwą, W Londynie są jeszcze większe korki no i co z tego wynika ? Zamiast ekscytować się w internecie zasypaniem jakiejś dziurki jedzcie urzędasy do Rybnika, Raciborza i zobaczcie jak się buduje prawdziwe drogi

~doniżejj (5.184. * .178) 29.02.2024 12:59
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Informacja dnia dla mądrego inaczej piszącego poniżej . Przejedź przez Rybnik pomiędzy 14 a 16 a przejedź przez Wodzisław i nie pieprz mi tu o autostradach bo nie masz żadnego pojęcia o drogach lokalnych.

~martynus1 (185.220. * .17) 29.02.2024 10:53
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Wiadomość dnia w Wodzisławiu, w tym czasie Rybnik buduje autostradę ale nie wolno o tym pisać bo jakiś urzędas może się pogniewać

~lewoświat (178.36. * .204) 29.02.2024 09:54
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Kiedy wybory się zbliżają, to i książę pan z obrazu zlezie.

~tojeprowda (5.184. * .31) 29.02.2024 00:42
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Trzeba wiedzieć kaj kopnyć I kiero klamka nacisnyć .

~Zawwada (46.134. * .136) 28.02.2024 18:05
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

To sukces mieszkańców. Zawada to potrafi.

~PijanySkrzat (51.68. * .53) 28.02.2024 17:56
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Sukces! Kolejny sukces PO

~Mozeswiluś (83.22. * .131) 28.02.2024 12:55
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Podziękowania dla Vice-Starosty Powiatu Pana Jana Zemło z Zawady za zainteresowanie i pomoc.

~Joanka (46.134. * .136) 28.02.2024 12:36
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

W imieniu mieszkańców serdecznie dziękujemy redakcji Nowin za nagłośnienie naszych problemów i Radzie Dzielnicy za. zaangażowanie . Dziękujemy bo droga jest naprawiona i może miasto przejmie drogę. Dziękujemy.