Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Brutalny mord w Radlinie. Wojciech S. zadał znajomemu ciosy siekierą, oblał substancją łatwopalną i podpalił

Znamy szczegóły tragicznego pożaru w Radlinie. Tomasz K., którego częściowo spalone ciało ujawniono we wtorek (20.02.) w budynku przy Mariackiej, wcześniej został raniony siekierą. W sprawie zatrzymano Wojciecha S., któremu postawiono trzy zarzuty.

Brutalny mord w Radlinie. Wojciech S. zadał znajomemu ciosy siekierą, oblał substancją łatwopalną i podpaliłPSP Wodzisław Śląski
Zdjęcie z miejsca pożaru przy Mariackiej w Radlinie. W budynku doszło do zbrodni, po której sprawca podpalił obiekt.

Pożar w budynku przy Mariackiej w Radlinie

We wtorek (20.02.) po 4:38 strażacy z Wodzisławia Śląskiego przyjęli zgłoszenie od dyżurnego ruchu PKP o pożarze przy ul. Mariackiej w Radlinie. Paliły się budynek gospodarczy i drewniana wiata. Na miejsce skierowano osiem zastępów, w sumie 33 strażaków z PSP i OSP.

- Strażacy niezwłocznie przystąpili do działań gaśniczych, podając dwa prądy wody na palące się budynki. Podczas działań ratownicy natrafili na zwęglone zwłoki znajdujące się w budynku gospodarczym - przekazał kpt. Sebastian Bauer, oficer prasowy wodzisławskiej PSP

Do zdarzenia nie doszło przypadkiem. Wskazywały na to m.in. obrażenia, jakie ujawniono na ciele ofiary. W czwartek (22.02.) prokuratura poinformowała o szczegółowych okolicznościach sprawy.

fot. PSP Wodzisław Śląski

Zabójstwo Tomasza K.

Policjanci i prokurator Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim we wtorek wykonywali czynności w budynku prz ul. Mariackiej w Radlinie dotyczące pożaru i zabójstwa Tomasza K. Mężczyzna zginął z rąk znajomego, który pozbawił go życia w brutalny sposób.

Ze wstępnych ustaleń dokonanych przez funkcjonariuszy Policji wynikało, że w poniedziałek wieczorem (19.02.) doszło do awantury między Tomaszem K. a Wojciechem S., podczas której Wojciech S. uderzył Tomasza K. siekierą w rękę. Pozostali domownicy udzielili pomocy Tomaszowi K. opatrując go, a następnie poszli spać. Na tym się jednak nie skończyło.

Parę godzin później, już po północy (20.02.), Wojciech S. ponownie wszczął awanturę. Wówczas dwie mieszkanki budynku pobiegły do najbliższego komisariatu policji powiadomić o zdarzeniu.

- Po przyjeździe funkcjonariuszy na miejsce, całość zabudowań stała w ogniu, na miejsce zadysponowano jednostki ratowniczo-gaśnicze. W budynku ujawniono częściowo spalone zwłoki Tomasza K. - informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gliwicach prokurator Joanna Smorczewska.

Przeprowadzone w sprawie czynności pozwoliły na ustalenie przebiegu zdarzeń.

Zabił znajomego z zazdrości o kobietę?

Jak wynika z zebranego materiału dowodowego, Wojciech S. pozbawił życia Tomasza K. poprzez zadanie mu kilku ciosów siekierą, następnie oblał pokrzywdzonego cieczą łatwopalną, po czym podpalił budynek, w którym znajdowali się wówczas również inni jego mieszkańcy. Zdołali się  w porę ewakuować, po tym jak pożar szybko objął cały obiekt.

- 20 lutego 2024 roku wszczęto śledztwo w niniejszej sprawie. Wojciechowi S. przedstawiono łącznie trzy zarzuty kwalifikowane z art. 148 par. 1 k.k., 190 par. 1 k.k. oraz 163 par. 1 pkt. 1 k.k., do sądu skierowano wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny - przekazuje prokurator Joanna Smorczewska. Postępowanie jest w toku.

Z naszych ustaleń wynika, że przyczyną zdarzenia mogła być zazdrość o kobietę. Do sprawy będziemy wracać.

Poniżej przedstawiamy szczegóły dotyczące przedstawionych Wojciechowi S. zarzutów:

  • Art.  148. - zabójstwo
    par.  1. - Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10 albo karze dożywotniego pozbawienia wolności
  • Art.  190.  - groźba karalna
    par.  1. - Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub na szkodę osoby dla niej najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w osobie, do której została skierowana lub której dotyczy, uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  • Art. 163. - niebezpieczeństwo powszechne
    par. 1. - Kto sprowadza zdarzenie, które zagra­ża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać: 1. pożaru, (...) podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Pustostan zamieszkiwało kilka osób

W poniedziałek (26.02.) o szczegółach sprawy poinformowała także policja.

- Radlińscy i wodzisławscy policjanci, dzięki intensywnie prowadzonym czynnościom, zatrzymali do sprawy pięciu mężczyzn w wieku od 30 do 66 lat. Gdy czterej mężczyźni wytrzeźwieli, zostali przesłuchani i zwolnieni - przekazuje asp. szt. Małgorzata Koniarska, oficer prasowa komendy.

50-letni podejrzany usłyszał prokuratorskie zarzuty, za które grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 10 lat albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. Na wniosek śledczych i prokuratora, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Wszczęte w tej sprawie śledztwo pozwoli wyjaśnić szczegóły tego zdarzenia. Więcej: Sprawca brutalnego zabójstwa z Radlina usłyszał trzy zarzuty

fot. PSP Wodzisław Śląski

fot. PSP Wodzisław Śląski

10 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ludeklesny (91.214. * .134) 24.02.2024 20:54
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

~ludekk nie wiesz o czym piszesz, bo nie masz pojęcia jak wygląda i gdzie nawet jest to miejsce . Jak żyją Ci ludzie hodowani i pielęgnowani przez UM . Okoliczni mieszkańcy na co dzień zmagają się z problemem, awantury, pijaństwo, fekalia na posesjach, bijatyki publiczne , brud, porozrzucane puszki , butelki , bałagan, smród . To co się wydarzyło to efekt że czują się bezkarni, bo zgłoszenia nieprawidłowości kończyły się zwykle rozmową , pomocą a nie karą.

~Luje (171.25. * .20) 24.02.2024 18:31
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

To jest własne ta fajnopolacka fałszywa empatia wobec antyspolecznych patusow pozbawionych jakiejkolwiek odpowiedzialności za niszczenie okolicy, środowiska i życia wszystkim dookoła, robiąc z nich biednych poszkodowanych ludzi, w sytuacji gdy nielegalnie stawiają sobie na czyjejś prywatnej działce szałasy, które może wiatr przewrócić i normalnego człowieka zabić, jednocześnie palą czym popadnie i robią wysypiska odpadów, oni mogą. Natomiast do normalnych ludzi którzy muszą segregowac i płacić za wywóz śmieci, za ścieki, podatki od nieruchomości, wymieniać źródła ciepła na ekologiczne, a ścięcie drzewa albo spalenie czegoś na swojej działce 5k kary to tam się już nie liczą, niech znoszą menelstwo walające się po całej okolicy, które kradnie, zaczepia innych, bo przecież mnie to nie dotyczy, totalną hipokryzja, robienie z marginesu ofiary i utożsamianie się z nimi, to takie typowe

~Obroncymeneli (94.228. * .70) 24.02.2024 15:55
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@Snypka nazywanie rzeczy po imieniu to mowa nienawiści. To nie są zadni biedni ludzie to wiecznie nachlana patologia, chlejąca dzień w dzień, defekujaca po pijaku pod siebie i robiącą wokół wysypiska śmieci, łącznie z paleniem gum i plastików, fajnie sobie z miłego mieszkanka bronić tego w internecie, co innego gdyby to obok was się działo, byłby lament i płacz

~Snypka (188.119. * .75) 24.02.2024 11:19
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Czytając komentarze stwierdzam że, MOWA NIENAWIŚCI MA SIĘ DOBRZE!
Człowieka można nazwać menelem, ale geja nazwać wiadomo jak, jest zabronione. Powodzenia.

~Stalin (162.247. * .204) 24.02.2024 10:26
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~BiedneMenele (107.189. * .7) 24.02.2024 10:10
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@Ludekk oho przyleciał lewacki odklejeniec, jak takiś pomocny to bierz tą hołote do siebie, chciałbym widzieć takie same brednie po kilku latach mieszkania w otoczeniu przestępców, recydywistów, najgorszego sortu meneli, wiecznych libacji, bojek i krzyków, publicznych defekacji i smrodu palonej gumy i plastików każdego dnia, bo w ten właśnie sposób żyją ci biedni ludzi którym szanowny pajac chciałby pomagać

~Ludekk (5.173. * .150) 23.02.2024 20:34
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

No to powiedz ludkuleśny coś zrobił żeby tym ludziom pomóc? Coś w ogóle zrobił , poza nadawaniu sobie animuszu, leczeniu własnych kompleksów i nadawaniu swej egzystencji pozorów powagi poprzez bzdury pisane w necie?

~PadlinMiastoMeneli (185.220. * .187) 23.02.2024 00:16
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Co to za brednie "dwie mieszkanki budynku", nie 2 mieszkanki, tylko 2 bezdomne menele, a dokładnie 1x bezdomny płci męskiej + 1x bezdomna płci żeńskiej, koczujący w budynku gospodarczym w lesie na czyjejś prywatnej działce. Pijackie awantury, bijatyki, publiczne defekacje, robienie wysypiska śmieci dookoła, palenie toksycznymi odpadami to dla nich norma, w końcu to głównie przestępcy i recydywisci dla których nie istnieją żadne normy społeczne, a władze i służby są zadowolone bo pozbyli się części problemów z centrum gdzie byłby o to wieczny lament niż w mniej zagęszczonej okolicy, gdzie problemy mieszkańców można zlać.

~ludeklesny (195.72. * .222) 22.02.2024 22:51
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Problem bagatelizowany przez władze miasta, notoryczne awantury, rotacja bezdomnych w tym miejscu, a teren jak wysypisko śmieci i tak od lat nikt nie reagował na zgłoszenia.

~Okolicznik (193.25. * .136) 22.02.2024 22:22
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Straszna tragedia. Wielokrotnie zgłaszano służbom o sytuacji, która tam ma miejsce i tylko kwestią czasu było, żeby taka sytuacja się wydarzyła. Miejsce zostało również w przeszłości zgłoszone na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.