Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Robert Pabian mianował nowych nadleśniczych w Rudach i Rybniku

Wielkie zmiany kadrowe w Lasach Państwowych. Zaczęło się od odwołania Józefa Kubicy ze stanowiska Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Powołany na jego miejsce Witold Koss wprowadził zmianę w katowickiej dyrekcji Lasów Państwowych, a nowy Regionalny Dyrektor Lasów Państwowych w Katowicach przystąpił do porządkowania spraw w podległych nadleśnictwach.

Robert Pabian mianował nowych nadleśniczych w Rudach i Rybnikuarch. Nowiny.pl
Robert Pabian powołał nowych nadleśniczych

Decyzją p.o. Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, Roberta Pabiana 10 lutego 2024 roku:

  • na stanowisko p.o. Nadleśniczego Nadleśnictwa Rybnik został powołany Grzegorz Adamczyk, dotychczasowy Inżynier Nadzoru w Nadleśnictwie Rybnik,
  • na stanowisko Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudziniec został powołany Grzegorz Skrobek, dotychczasowy Inżynier Nadzoru w Nadleśnictwie Rudziniec,
  • na stanowisko Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudy Raciborskie został powołany Tomasz Pacia, dotychczasowy Inżynier Nadzoru w Nadleśnictwie Rudy Raciborskie.

W tym miejscu dodajmy, że Tomasz Pacia był zastępcą nadleśniczego Nadleśnictwa Rudy Raciborskie w czasie, gdy Robert Pabian był nadleśniczym.

Przypomnijmy, Robert Pabian został odwołany ze stanowiska nadleśniczego w Rudach w sierpniu 2020 r. Najpierw zastąpił go Witold Witosza, a następnie Marcin Fisher.

2 lutego 2024 r. Robert Pabian został mianowany dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. Zastąpił na tym stanowisku Damiana Siebera. 9 lutego Robert Pabian odwołał nadleśniczych: Marcina Fischera (Nadleśnictwo Rudy Raciborskie), Wiesława Kucharskiego (Nadleśnictwo Rudziniec), Tomasza Olszewskiego (Nadleśnictwo Rybnik).

Ludzie

Robert Pabian

Mgr inż. Robert Pabian były nadeśniczy w Nadleśnictwie Rudy Raciborskie, obecnie p.o. dyrektora RDLP w Katowicach. Jest także myśliwym.

Witold Witosza

Były nadleśniczy w Nadleśnictwie Rudy Raciborskie

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 13.02.2024 06:49

A kto będzie nadleśniczym w parkach kieszonkowych, tak licznie powoływanych do życia przez carycę z bunkra?

~Ronnieq (176.106. * .32) 12.02.2024 23:24

Niestety ale ci panowie byli bardzo kiepscy i tak też zarządzali w swoich jednostkach, a byli tam nie dzięki swoim kompetencjom, a dzięki Solidarnej Polsce Ziobry i Wosia. Także nie ma nad kim lamentować tylko cieszyć się z pozytywnych zmian.

~Ralf (188.146. * .94) 12.02.2024 19:53

Nie jestem Pisowcem ale czy to nie jest chore??? Zmieniła się władza to i w nadlesnictwach muszą wszystkich wypier......ć. Takie postępowanie tylko pieczętuje to jak bardzo w naszym kraju ręka rękę myję. Nieważne czy był dobry czy nie czy prowadził zdrowy postęp czy nie... teraz to my wszyskich się pozbędziemy i posadzimy swoich znajomych nieważne czy coś umieją czy nie.