Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Spektakl dla dzieci Teatru Szydełko „Klub nigdyNIEdorosłych”

Wodzisławskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza dzieci z klas I-VIII szkoły podstawowej na spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Szydełko pt. "Monkey, Jajko i Tyłek w klubie nigdyNIEdorosłych”. Wydarzenie odbędzie się 29 lutego o godz. 9:00 i 11:00.

Spektakl dla dzieci Teatru Szydełko „Klub nigdyNIEdorosłych”

Zabawny i lekki spektakl dedykowany dzieciom w wieku szkolnym opowiada o trójce chłopców o ksywkach Monkey, Jajko i Tyłek. Pewnego dnia postanawiają nigdy nie dorosnąć i na zawsze pozostać dziećmi, które zbudują świat po swojemu i na swoich własnych warunkach. Szybko znajdują wśród szkolnych kolegów i koleżanek entuzjastów swojego pomysłu. Osiedlowe podwórko zamienia się w siedzibę „Klubu nigdyNIEdorosłych”, a jego członkowie szykują rewolucję mającą zmienić świat, w którym dzieci ustalą nowe zasady i nikt nigdy nie każe im robić tego, na co nie mają najmniejszej ochoty. Czy dzieciom uda się przewrót? Czy wygrają walkę z czasem? Czy można zatrzymać proces dorastania? O tym przekonają się widzowie.

Serdecznie zapraszam całe klasy na zabawny spektakl o dzieciach, które nie chcą dorastać. Gwarantuję, że wszyscy będą się na nim świetnie bawić. Nie zabraknie również refleksji i przemyśleń na temat dzieciństwa i następującej po nim dorosłości – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Reżyserem i scenarzystą spektaklu jest Dorota Krawczyk. W przedstawieniu zagrają: Mateusz Krawczyk, Tymoteusz Sokołowski, Jan Kubica, Kamil Stefaniak, Miłosz Kowalski, Nikola Gawlas, Antonina Kubica, Lena Węglarz, Eliza Zurek, Alisa Urban, Iga Folwarczny, Oliwia Piątkowska, Maja Koch, Maja Orawska, Lidia Maźnio, Karolina Kozielska, Daria Poukh. Kostiumy zaprojektowała Karolina Gajewska, a uszyła Ilona Niespodziany. Światło: Radosław Bujok. Dźwięk: Sebastian Załęski.

Bilety w cenie 20 zł można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 (w. 28) w Dziale Projektów i Animacji Kulturalnej lub mailowo: i.sobota@wck.wodzislaw.pl. Zgłoszenia przyjmowane będą do 27 lutego 2024 roku.

źródło: WCK

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].