Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wzruszający Dzień Babci i Dziadka

W sobotę 3 lutego mieszkańcy gminy bawili się na biesiadzie z okazji święta babci i dziadka. Wydarzenie stało się też okazją do wspomnień i podsumowań. 

Wzruszający Dzień Babci i DziadkaGmina Nędza

Podczas zorganizowanego przez LKS 1908 Nędza i Urząd Gminy w Nędzy wydarzenia wystąpili: Claudia i Kasia Chwołka, które wprowadziły publiczność w klimaty muzyki biesiadnej, Trio smyczkowe Appassionato, które ożywiło atmosferę energicznymi melodiami i Grzegorz Wituła, który popisał się umiejętnościami profesjonalnej gry na akordeonie. Licznie zgromadzona publiczność mogła również posłuchać znanych piosenek w wykonaniu Floriana Reznera, młodego, niezwykle utalentowanego mieszkańca Górek Śląskich, który jest na początku swojej drogi artystycznej. Jako gwiazda wieczoru wystąpił Grzegorz Poloczek wraz z zespołem. Oprócz autorskich piosenek nie zabrakło opowiadań i śląskich wiców. Całe wydarzenie nabrało swojskiego klimatu, jednocząc mieszkańców gminy.

Sobotni festyn był także okazją do podziękowania wójt Annie Iskale za wieloletnią pracę na rzecz gminy. Jak podkreślił w swym wystąpieniu przewodniczący Rady Gminy Nędza Gerard Przybyła: „Kończy się pewien rozdział w historii gminy. Choć wiem, że służba pani wójt dla mieszkańców się nie skończy”. Anna Iskała, wygłosiła wzruszającą przemowę, w której dziękowała za 17 lat współpracy z mieszkańcami a także za ich wielkie wsparcie. Liczny udział mieszkańców gminy w tym wydarzeniu , a przede wszystkim dobra zabawa, pokazały potrzebę organizowania takich spotkań.

Publikacja powstała we współpracy z Gminą Nędza oraz jest współfinansowana z jej środków

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].