Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jakie korzyści zapewnia łącze symetryczne w firmie?

Prowadzisz biznes i do jego rozwoju potrzebujesz szybkiego oraz niezawodnego internetu? Typowe łącze asymetryczne może się nie sprawdzić, ponieważ naraża na utrudnienia w obsłudze klientów, analizie danych czy korzystaniu z aplikacji. Na co w takim razie postawić? Na internet symetryczny - sprawdź dlaczego.

Jakie korzyści zapewnia łącze symetryczne w firmie?

Czym różni się internet symetryczny od asymetrycznego?

Internet asymetryczny to łącze, w przypadku którego prędkość wysyłania jest kilkukrotnie niższa niż pobierania. Nawet jeśli zawrzesz z operatorem umowę zakładającą dużą przepustowość (np. 1 Gb), to rzeczywista prędkość internetu będzie znacznie niższa – zwłaszcza w przypadku uploadu. Internet symetryczny zapewnia natomiast taką samą lub bardzo zbliżoną prędkość transmisji w obu kierunkach.

Duża prędkość pobierania i wysyłania

Dzięki dużym wartościom downloadu i uploadu zapewnisz sobie oraz swoim pracownikom niezakłócony komfort pracy. Internet symetryczny gwarantuje wysoki transfer w obu kierunkach. Pozwala sprawnie obsługiwać zaawansowane aplikacje, pobierać i wysyłać pliki czy udostępniać materiały reklamowe. Świetnie sprawdza się także do pracy zdalnej i wideokonferencji, ponieważ zapewnia doskonałą jakość obrazu oraz dźwięku podczas streamingu, a także pozwala uniknąć opóźnień w transmisji.

Brak obciążeń sieci i gwarantowana przepustowość

Jeśli wybierzesz internet symetryczny, otrzymasz dostęp do dedykowanego łącza o gwarantowanej przepustowości, którego nie musisz współdzielić z innymi klientami operatora. Dzięki temu unikniesz przestojów w działalności. Łącze symetryczne działa stabilnie nawet w godzinach szczytu czy podczas korzystania z zasobów na zagranicznych serwerach. Zapewnia niezakłóconą komunikację z klientami i kontrahentami, a także pozwala sprawnie przetwarzać nawet ogromne ilości danych w czasie rzeczywistym.

Niezakłócona praca w wirtualnej chmurze

Internet symetryczny jest wprost stworzony do obsługi aplikacji w wirtualnej chmurze, które wymagają wysokich parametrów łącza. Zyskasz gwarancję stałej dostępności danych i zasobów w chmurze, dzięki czemu zapobiegniesz opóźnieniom w realizacji projektów.

Skalowalność usługi

Internet symetryczny to usługa o skalowalnym charakterze – możesz więc dopasowywać przepustowość łącza do aktualnych potrzeb rozwojowych swojej firmy.

Symetryczny Internet BDI od Netii

Szybki i niezawodny internet symetryczny znajdziesz w ofercie jednego z największych polskich operatorów –  Netii dla firm. Dostępność łącza obejmuje 99% powierzchni Polski. Internet symetryczny Netia BDI to Biznesowy Dostęp do Internetu o parametrach gwarantowanych umową SLA. Usługa jest w pełni skalowalna – operator oferuje przepustowość z zakresu 1 MB do 100 GB.

W razie potrzeby możesz skorzystać z dodatkowych adresów IP oraz dwóch niezależnych łączy w jednej lokalizacji – nie stracisz dostępu do sieci, nawet jeśli jedno z nich ulegnie awarii. Wraz z usługą Netia BDI możesz także uzyskać wsparcie techniczne 24/7/365 oraz powierzyć specjalistom instalację światłowodu symetrycznego i zarządzanie routerem.

Materiał zewnętrzny