Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kredyt gotówkowy na dowolny cel

Czy szukasz aktualnie kredytu gotówkowego, ewentualnie pożyczki gotówkowej na dowolny cel? Jaki bank będzie najlepszy? Gdzie możliwe jest pożyczenie najtaniej i w promocji? A może przez internet lub standardowo w placówce bankowej? Wszytko to co istotne i bez wychodzenia z domu.

Kredyt gotówkowy na dowolny cel

Kredyty i pożyczki gotówkowe bankowe cieszą się bez wątpienia dużą popularnością, pomimo że, stopy procentowe są wciąż na wysokim poziomie, a i tym samym i oprocentowanie kredytów jest duże.

Znacznie drożej jednak wychodzi korzystanie z limitów w kontach i kartach kredytowych, kiedy nie są one spłacane. Ich oprocentowanie nominalne jest w górnych maksymalnych granicach i tym samym płacimy miesiąc w miesiąc wysokie odsetki. A zadłużenie wciąż pozostaje niespłacone.

Dlaczego korzystamy z kredytów gotówkowych? Bo łatwiej jest pożyczyć niż zaoszczędzić pieniądze. Również dlatego, że formalności są ograniczone do absolutnego i niezbędnego minimum, a pieniądze można przeznaczyć na cel dowolny.

Duży wybór banków i propozycji kredytów gotówkowych, pozwala znaleźć tańsze, a tym samym i korzystniejsze rozwiązanie. I to wszystko można zrobi online, bez wychodzenia z domu.

Kredyt gotówkowy i przegląd banków

Kiedy kredyt gotówkowy może się przydać? W wielu różnych sytuacjach. W sytuacji, kiedy pojawią się niespodziewane wydatki, jak i wówczas, kiedy zaplanowaliśmy je z dużym wyprzedzeniem.

Remont mieszkania? Można. Zakup laptopa z ogłoszenia? Można. Samochód z komisu? Można. Finansowanie prowadzonej działalności gospodarczej? Nie można. W tym przypadku należy skorzystać z kredytów gotówkowych dedykowanych przedsiębiorcom (kredyty i pożyczki gotówkowe dla firm). Dokładną definicję kredytu wraz z najważniejszymi odpowiedziami na podstawowe pytania, znajdziesz tutaj: https://kredytyporownywarka.pl/kredyty-gotowkowe/.

To w jakim banku zapytać o kredyt gotówkowy? Listę banków, a tym samym kredytów i pożyczek gotówkowych można stworzyć samodzielnie. To z pewnością ułatwi zadanie.

Szyki kontakt online, bowiem każda taka propozycja umożliwia wysłanie formularza kontaktowego, pozwala na telefon od doradcy bankowego. Dzięki temu można zapytać o konkretny kredyt. Kontakt z bankiem jest bezpłatny i nie zobowiązuje do skorzystania z oferty.

Warto zwrócić uwagę, że wiele propozycji gotówkowych jest w promocji. W szczególności dla nowych klientów danego banku. W ten sposób, bez konieczności zakładania konta, można pożyczyć taniej niż np. w swoim banku.

W promocyjnych ofertach kredytów gotówkowych, najczęściej oprocentowanie nominalne jest nieco obniżone w stosunku do oprocentowania standardowego i jest to często kredyt gotówkowy bez prowizji.

Wszystko kosztuje, kredyt również

Banalne stwierdzenie, ale każdy zaciągnięty kredyt trzeba będzie kiedyś spłacić. W miesięcznych ratach w określonej wysokości. A im więcej pożyczysz i na dłuższy czas, to i więcej będzie trzeba oddać.

To może w banku, który się obecnie najczęściej reklamuje w mediach będzie taniej niż w innym? Niekoniecznie. Propozycja kredytowa jest ogólna, w zasadzie kierowana do wszystkich potencjalnych klientów. Ale to czy decyzja kredytowa będzie pozytywna, to już zależy od oceny kredytowej. Najbardziej istotna jest zdolność kredytowa i wiarygodność kredytowa.

Kredyt gotówkowy może być owszem tańszy, jeżeli:

  • porównasz co najmniej dwie oferty kredytowe z różnych banków i wybierzesz tańszą,
  • przy dobrej ocenie kredytowej podejmiesz negocjacje warunków zaproponowanej oferty.

Może się zdarzyć, że bank nie wyrazi zgody na obniżenie np. oprocentowania, argumentując, że dana oferta jest już promocyjna. Może on również wyrazić zgodę, ale pod warunkiem, że zostanie wykupione ubezpieczenie lub skorzystamy z produktu dodatkowego. W takiej sytuacji należy to wszystko przeliczyć sprawdzić czy się opłaca.

Ważne, aby zdawać sobie sprawę, że wybierając kredyt gotówkowy, poza pożyczonym kapitałem, należy również zapłacić koszt kredytowy. Na jego wysokość składają się głównie odsetki (oprocentowanie nominalne), ale może być także naliczona prowizja kredytowa lub inne opłaty.

A im większa wysokość finansowania i dłuższy czas spłaty, to rośnie również koszt zapłaconych odsetek.

Kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką zamiast kredytu gotówkowego

To jest również wyjście z sytuacji, kiedy potrzebujesz dodatkowe środki: konsolidacja kredytów z kredytem konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy to kredyt na zamknięcie kredytów, które są obecnie spłacane. W ten sposób zamiast np. trzech kredytów gotówkowych można zmniejszyć ich liczbę do jednego, nowego zobowiązania.

Dodatkowy plus takiego rozwiązania to możliwość skorzystania z dodatkowej gotówki, czyli pożyczki gotówkowej. Dzięki konsolidacji następuje wzrost zdolności kredytowej.

Dzieje się tak dlatego, że po pierwsze, zredukowana zostanie liczba spłacanych kredytów. A po drugie, dzięki wydłużeniu czasu spłaty, zmniejszona zostanie również rata, a to oznacza mniejsze wydatki domowe związane z obsługą zadłużenia.

Dlatego bank może zaproponować dodatkowe środki lub my sami mamy możliwość wzięcia większego kredytu w przyszłości niż przed konsolidacją.

Jaka jest wada kredytu konsolidacyjnego? Taka sama, jak każdego innego kredytu, czyli jego koszt kredytowy. No, tego to nie da się uniknąć.

Uwaga! Kredyt konsolidacyjny gotówkowy jest najbardziej popularnym rodzajem kredytu konsolidacyjnego. Jest jeszcze kredyt konsolidacyjny hipoteczny zabezpieczony na hipotece nieruchomości.

Nie można również zapomnieć o pożyczce konsolidacyjnej bankowej. Podobna jest do kredytu konsolidacyjnego z pewnymi jednak różnicami.

Pieniądze z pożyczki pożyczkobiorca otrzymuje na konto i sam spłaca wybrane zobowiązania. Wybierając natomiast kredyt konsolidacyjny, pieniędzy nie otrzymujemy na rachunek, ale to bank samodzielnie reguluje zadłużenia u wierzycieli. W przypadku obu produktów jest możliwość otrzymania dodatkowej gotówki.

Materiał zewnętrzny