Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pozytywne prognozy dla firm budowlanych na 2024

Po niekorzystnym zeszłym roku dla sektora budowalnego, ze względu na wysokie koszty, rosnącą inflację oraz brak pracowników, przyszedł czas na zmiany. Najbliższy rok to wiele szans i możliwości dla różnorodnych firm budowlanych. W związku z planowanym programem kredytu 0% zaistniała okazja na nowe inwestycje.

Pozytywne prognozy dla firm budowlanych na 2024

Branża budowlana – co czeka ją w tym roku?

Sektor budowalny w 2024 roku ma szansę na powrót do odłożonych przez deweloperów planów inwestycyjnych. Chociaż ceny wciąż są wysokie i raczej nie będą spadać, to rynek nieruchomości zaczyna się z powrotem rozwijać.

Powstaje więcej małych i średnich mieszkań, chętnie wybieranych przez młode osoby. Szczególnie te lokale, które są w dobrych lokalizacjach – w centrach czy blisko przystanków komunikacji miejskiej. Czynnik ludzki, jak i polityczny to kluczowe aspekty, które wpływać mogą na zmiany preferencji konsumenckich.

Czego jeszcze spodziewać się w tym roku? Ze względu na rządowy program kredytu 0% na zakup pierwszego mieszkania, który dostępny jest dla pracujących osób do 45 roku życia, więcej osób decydować może się na znalezienie stałego miejsca zamieszkania. Program pozwolić może osobom zarabiającym minimalną pensję na zakup własnego mieszkania, be zmartwienia się o swoją zdolność kredytową czy ciążące odsetki. Dzięki takim działaniom również branża budowlana ma szansę na powrót do większej ilości inwestycji. Może będzie to także możliwość dla Ciebie na własne mieszkanie?

Nowe mieszkania – prognozy dla budowlanki

Prognozy dla sektora budowlanego mogą zależeć od wielu czynników. Jednak istnieje duże prawdopodobieństwo większego zainteresowania rynkiem nieruchomości w 2024 roku. Konsumenci będą mieli szansę na zapewnioną stabilniejszą sytuację, więc sektor budowlany może się rozwijać, a kolejne inwestycje mogą okazać się atrakcyjne dla indywidualnego klienta.

Budowane mieszkania i nowy program kredytowy również działający na remonty mieszkań, oznacza także więcej zamówień dla pracowników wykończeniowych. Firmy budowlano-remontowe zajmujące się pracami murarskimi, dekarskimi czy malarskimi liczyć mogą na nowe zamówienia i zlecenia.

Rynek budowlany – zmiany i nowości

Nowości i zmiany na rynku oznaczają odnowienie się zainteresowania różnymi firmami budowlanymi czy wykończeniowymi mieszkań. Nie umiesz podjąć decyzji? Warto w takiej sytuacji zasięgnąć drugiej opinii i być pewnym, że wybierzesz świadomie, znając atuty i wady firm.

Chcesz sprawdzić opinie o firmach budowlanych? Portale internetowe typu gowork.pl, posiadają odpowiednie zakładki oraz podstrony, na których znajdziesz wiele przydatnych informacji.

Współczesny rynek budowlany, chociaż przeszedł przez trudne okresy, ma szansę na efektywny powrót na rynek. Dynamiczna sytuacja ekonomiczna i gospodarcza sprawia, że warto monitorować, co aktualnie dzieje się z cenami czy ofertami prac budowlanych. Zmieniać mogą się także trendy związane ze zrównoważonym budownictwem czy technologią. Demografia i migracja także wpłynąć może na potrzeby na rynku nieruchomości oraz rozwój sektora budowlanego.

Tekst sponsorowany