Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

WOŚP w Raciborzu 2024. W PCS-ie mecz siatkarski, a na ulicach rodzina wolontariuszy

To już sportowo-orkiestrowa tradycja, że miłośnicy sportu zbierają się w sali gimnastycznej popularnego Sokoła (Powiatowe Centrum Sportu) i tu wrzucają datki do puszki WOŚP. Oprawę meczową wzbogacił na początek udział tancerek z ZARY. Na miejscu była też szefowa sztabu WOŚP w Raciborzu Anna Kokolus. Po 13.00 będzie w Kręciole i TVP Info łączenie z rynku w Raciborzu. 

WOŚP w Raciborzu 2024. W PCS-ie mecz siatkarski, a na ulicach rodzina wolontariuszyma.w
Sportowcy, którzy wzięli udział w siatkarskim meczu z okazji 32. finału WOŚP w Raciborzu

Materiał wideo:

Przed rozpoczęciem wydarzenia rozmawialiśmy z uczestnikami meczu oraz A. Kokolus.

- To są dobrowolne reakcje dobrego serca każdego człowieka, tak do tego trzeba podchodzić - mówił na miejscu przewodniczący rady miasta Marian Czerner. - Lubię angażować się w takie inicjatywy, a jest tu duch sportowej rywalizacji, który drzemie we mnie od dziecka - dodał szef rady.

Imprezę prowadził Krzysztof Borkowski. - Jestem blisko boisko, więc emocje odczuję - uśmiechał się znany konferansjer sportowy. Prowadził też licytacje dwóch pamiątek siatkarskich.

Pokazowo zagrali siatkarze KS Rafako - przeciw ekipie samorządowców (tu m.in. Piotr Kielar i Grzegorz Kawalce z magistratu oraz dyrektor OSiR Paweł Król).

Na ulicy Ogrodowej w Raciborzu spotkaliśmy wesołą gromadę - troje dzieci i dwóch dorosłych, którzy kwestowali w WOŚP. Najstarszy w tym gronie pamięta jak Jurek Owsiak zaczynał Orkiestrę. - Nie miał wtedy pojęcia, że stworzy coś na dziesięciolecia, na pokolenia. Wzruszam się co roku kiedy przychodzi kolejny finał. Sam korzystałem ze sprzętu ufundowanego przez WOŚP, wiem jak jest potrzebna - mówił raciborzanin.

Wolontariusze na Ogrodowej.mp3

Rodzina wolontariuszy napotkana przy ulicy Ogrodowej w Raciborzu

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].