Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Finał Przeglądu Widowisk Bożonarodzeniowych

W miniony czwartek, w Raciborskim Centrum Kultury odbył się finał Powiatowego Przeglądu Widowisk Bożonarodzeniowych, których organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu.

Finał Przeglądu Widowisk BożonarodzeniowychMDK
W miniony czwartek, w Raciborskim Centrum Kultury odbył się finał Powiatowego Przeglądu Widowisk Bożonarodzeniowych

Tegoroczną edycję przeglądu honorowym patronatem objęli: Śląski Kurator Oświaty oraz Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda. Celem Przeglądu jest kultywowanie tradycji związanych z okresem Bożego Narodzenia oraz pobudzanie aktywności artystycznej dzieci i młodzieży związanej z przeżywaniem Bożego Narodzenia. Podczas samego Przeglądu, w dniu 9.01.2024, na deskach RCK można było pooglądać 10 spektakli ze szkół i placówek Powiatu Raciborskiego, a jury w składzie: Irena Hlubek i Marek Rapnicki oceniało dobór właściwego repertuaru, grę aktorską, dykcje i emisję głosu, zagospodarowanie przestrzenne sceny czy użyte stroje i rekwizyty.

Podczas finału natomiast zaprezentowały się dwie grupy, wyłonione z grupy laureatów: nagrodzony pierwszym miejscem w kategorii klas 4-8 spektakl „Przajmy Mikołajowi”, przywieziony z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Raciborzu oraz spektakl raciborskiej Trzynastki pt. „Królowa Śniegu”, który okazał się w tym roku najlepszy i dostał nagrodę Grand Prix Przeglądu. Oprócz poszczególnych miejsc – w Przeglądzie przyznano dwie indywidualne nagrody aktorskie oraz nagrodę za poruszone w spektaklu kwestie związane z bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni.

Finałowi towarzyszyło rozdanie nagród przez Wicestarostę Raciborskiego, Marka Kurpisa i dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, Agnieszkę Busuleanu-Jaksik oraz omówienie przez Irenę Hlubek spektakli konkursowych.

źródło: MDK Racibórz

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].