Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

XVI Karnawałowa Rewia Tańca w Raciborzu – pierwszy dzień tanecznego spektaklu w wykonaniu dzieci i młodzieży [ZDJĘCIA, WIDEO]

20 stycznia odbyła się Karnawałowa Rewia Tańca. Dzieci i młodzież z powiatu raciborskiego i okolic prezentowały swoje umiejętności w różnych formach tańca, które doskonaliły na zajęciach tanecznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu. Na otwarcie imprezy zatańczono uroczystego poloneza wraz z zaproszonymi gośćmi.
XVI Karnawałowa Rewia Tańca w Raciborzu – pierwszy dzień tanecznego spektaklu w wykonaniu dzieci i młodzieży [ZDJĘCIA, WIDEO] Jakub Kwiatkowski
Tancerki i tancerze z Młodzieżowego Domu Kultury zaprezentowali swoje umiejętności podczas Karnawałowej Rewii Tańca

Karnawałowa Rewia Tańca w Raciborzu to impreza cykliczna. Ma na celu zaprezentowanie artystycznego dorobku wszystkich wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury.

Uczestników podzielono na grupy według wieku i umiejętności, a na scenie można było zobaczyć takie formacje jak: MALUSZKI 1, SZAJKA 2, SZAŁ, MINI VOLTA, MAXI VOLTA, oraz solistki Klubu Tańca Towarzyskiego REWIA i przede wszystkim tancerze młodzieżowych kół tańca towarzyskiego.

Dodatkową atrakcją były warsztaty taneczne prowadzone przez doświadczonych instruktorów i choreografów, którzy uczyli nowoczesnego tańca, tańców towarzyskich, tańców latynoamerykańskich oraz tańców standardowych. 

Nie zabrakło też występów gości specjalnych, którymi byli tancerze klasy S: Kamil Kędra z partnerką Aleksandrą Froń-Kędrą oraz Jakub Ciesielski z partnerką.

Tancerzy przygotowali nauczyciele z MDK w Raciborzu: taniec nowoczesny - Katarzyna Skrzypek, grupy Maluszki i taniec towarzyski - Wioletta Cabaj, taniec towarzyski – Regina Bernat i Ewelina Uriasz.

Zapraszamy na drugi dzień Rewii, który odbędzie się 21 stycznia, gdzie wystąpią pozostałe grupy taneczne MDK.

Materiał wideo z wydarzenia.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].