Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Studio Nowiny: One dały życie Rewii Tańca z MDK

Od imion nauczycieli tańca z Młodzieżowego Domu Kultury wzięła się nazwa imprezy tanecznej - Rewia Tańca, którą na początku roku żyje cała ziemia raciborska. Setki małych i większych tancerzy prezentują kunszt taneczny na parkiecie Areny Rafako.

Studio Nowiny: One dały życie Rewii Tańca z MDK

O zamiłowaniu do tańca, o owocach pracy dydaktycznej, a nawet o marzeniach wyjazdu do ciepłych, roztańczonych krajów rozmawiamy z: Eweliną Uriasz, Reginą Bernat i Wiolettą Cabaj.

Święto młodzieżowego tańca

W sobotę 20. i niedzielę 21. stycznia o godzinie 17.00 w gościnnych progach hali widowiskowo – sportowej Arena OSiR w Raciborzu przy ul. Łąkowej 31 odbędzie się XVI Karnawałowa Rewia Tańca czyli święto tańca Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.

Bohaterami Rewii Tańca będą dzieci i młodzież powiatu raciborskiego oraz miasta Racibórz poznająca tajniki różnych form tańca na zajęciach tanecznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu.

- Rewia ma na celu prezentację tanecznego dorobku artystycznego wszystkich wychowanków naszej placówki, którzy z pasją i wielkim zaangażowaniem doskonalą kunszt szeroko pojętego tańca - informuje dyrektor Agnieszka Busuleanu-Jaksik.

Dzieci i młodzież przez cały rok w pocie czoła przygotowują się do tej imprezy. Aby jeszcze bardziej poczuć smak wielkiego świata tanecznego, organizujemy dodatkowe warsztaty taneczne poprzedzające nasze ważne wydarzenie. W tym roku warsztaty z tańca nowoczesnego prowadziła Sylwia Balon – utytułowany instruktor i choreograf - dodaje pani dyrektor. Odbyły się również warsztaty z tańców towarzyskich i latynoamerykańskich oraz z tańców standardowych.

- Nie zabraknie oczywiście tanecznych niespodzianek, w tym mistrzowskich pokazów tanecznych naszych szkoleniowców - anonsuje Busuleanu-Jaksik.

Do pokazów tancerzy przygotowały nauczycielki tańca MDK w Raciborzu: taniec nowoczesny - Katarzyna Skrzypek; grupy Maluszki i taniec towarzyski - Wioletta Cabaj, taniec towarzyski – Regina Bernat i Ewelina Uriasz.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].