Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

447 tys. osób zaszczepionych przeciw najnowszej mutacji koronawirusa

Do 19 stycznia Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych dostarczy kolejne 80 tys. szczepionek do placówek POZ, aptek, szpitali i Domów Pomocy Społecznej. - Do tej pory do punktów szczepień trafiło ponad 700 tys. szczepionek, dzięki czemu zaszczepiło się już 447 tys. osób - informuje Ministerstwo Zdrowia.

447 tys. osób zaszczepionych przeciw najnowszej mutacji koronawirusaGustavo Fring/ pexels (zdjęcie poglądowe)
Szczepienia są dobrowolne i bezpłatne.

Resort zdrowia przypomina, że na szczepienie przeciw COVID-19 można zapisać się: za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta (IKP) m.in. przez aplikację moje IKP, telefonicznie w punkcie szczepień (placówce POZ lub aptece), bezpośrednio w punkcie szczepień lub przez infolinię 989 (w godz. 7.00 – 20.00). - Najczęstszym sposobem zapisu na szczepienie jest kontakt z punktem szczepień, a najmniej popularną opcją – infolinia - poinformowało ministerstwo.

Od 6 grudnia dostępna jest zaktualizowana szczepionka Nuvaxovid (firmy Novavax) dla podwariantu XBB.1.5. Może ją przyjąć osoba, która ukończyła 12 lat i nie była wcześniej zaszczepiona przeciw COVID-19 lub była zaszczepiona, ale od ostatniego szczepienia minęło co najmniej 6 miesięcy.

Szczepionka może być stosowana zarówno jako część pierwotnego cyklu szczepień, jak i jako dawka przypominająca. Resort zdrowia szczególnie zaleca szczepienie grupom ryzyka, takim jak osoby powyżej 60. roku życia, osoby powyżej 12. roku życia z niedoborami odporności lub chorobami współistniejącymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, a także pracownikom ochrony zdrowia, którzy mają bezpośredni kontakt z pacjentami lub materiałami zakaźnymi.

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~blablabla (178.37. * .32) 21.01.2024 07:41

Nudzi się wam? Skończcie wreszcie ten naciągany temat.

~WirsowePierdoenie (91.90. * .51) 21.01.2024 02:14
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~konfa (159.205. * .105) 17.01.2024 14:54
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~sigi (91.13. * .96) 17.01.2024 12:05

No pewnie na cmentarzach miejsca dosyć..

~To_sem_ja (193.169. * .48) 15.01.2024 17:14
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Marcoss (147.161. * .164) 15.01.2024 17:06

target sprzedazowy musi zostac zrealizowany bo premii nie bedzie...

~To_sem_ja (37.248. * .23) 15.01.2024 13:52
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Po co? Sam się podpisałeś, kim jesteś. Kto miał zrozumieć, zrozumiał. Głupcy wierzą autorytetom opłacanym przez "lobbystów".
Mam nadzieję, że zachowałeś się "odpowiedzialnie" i przyjąłeś trutkę big pharmy...? Powodzenia. Obyś ciszył się dłużej zdrowiem, niż artysta kabaretowy, który ostatnio "nagle" nas opuścił...

~Pył (89.25. * .86) 15.01.2024 12:48

wisi to już prawie godzinę a nadal żaden konfederacki szur nie wylał tutaj swoich "mondrości"