Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Oszukiwali sprzedając auta, których nie było. Grupa przestępcza rozbita przez CBŚP [ZDJĘCIA]

Funkcjonariusze Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości zatrzymali cztery osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wystawianiem na portalach internetowych fałszywych ogłoszeń dotyczących sprzedaży pojazdów pochodzących z krajów Unii Europejskiej. Suma strat poniesionych w wyniku oszustw wyniosła blisko 1,6 miliona złotych.

Oszukiwali sprzedając auta, których nie było. Grupa przestępcza rozbita przez CBŚP [ZDJĘCIA]Policja
Wobec trzech podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Członkowie grupy wykorzystywali w swojej działalności tak zwane "słupy". W tym celu zakładali firmy i kupili legalnie działającą spółkę. Używali ich, by zamieszczać w sieci ogłoszenia sprzedaży aut pochodzących z krajów Unii Europejskiej. Co jednak trzeba podkreślić - ogłoszenia fałszywe, zawierające fikcyjne dane.

- Oferty zawierały zdjęcia pojazdów, które oszuści pozyskiwali z zagranicznych portali sprzedażowych. Następnie przestępcy pobierali zaliczki za oferowane auta zapewniając, że po okresie 30 dni roboczych pojazdy zostaną dostarczone pod adres wskazany przez kupujących - przedstawia mechanizm działania grupy Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości.

Po otrzymaniu zaliczki podejrzani zrywali kontakt z kupującymi. Nie odbierali telefonów, ani nie odpowiadali na wiadomości e-mail.

- W wyniku intensywnej pracy operacyjnej, funkcjonariusze Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, dokonali ustaleń pozwalających Prokuraturze Okręgowej w Katowicach wszcząć śledztwo, wobec zorganizowanej grupy przestępczej - wyjaśnia policja.

Jej członkowie dpowiedzą za liczne oszustwa na łączną kwotę ok. 1,6 mln. złotych, a także za „pranie pieniędzy”.

Na podstawie postanowień wydanych przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach dokonano przeszukań dziewięciu miejsc na terenie czterech województw oraz zatrzymano cztery osoby, które łącznie usłyszały 14 zarzutów. Wobec trzech z nich sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Za zarzucane czyny oskarżonym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].